Yavru Kediler

Selin5151

Merhaba gözleri açılalı yaklaşık 1 hafta kadar olan yavru kedilerimiz var hala anne sütüyle mi besleniyorlar? Ya da ek olarak verilmesi gereken bi şey var mı ?

5 CEVAP

Heiter

Gözleri, yaklaşık 7-10 gün sonra açılacağı için ve aradan da bir hafta geçtiğine göre yavrular yaklaşık 20 günlük. İki ay anne sütüyle beslenmesi gerekiyor. İlk ay sadece anne sütüyle beslenmeli. 4-5 haftalıkken yavaştan yaş mama veya ıslatılmış kuru mama vermeye başlayabilirsiniz.

Duygutk

Gözleri açılalı 1 hafta olduysa daha 15 20 günlük falandır.. Anneleri varsa anneyi emmeleri yeterli.. Annelerine süt yapsın diye yavru kedi maması yedirin haşlanmış yumurta tuzsuz yağsız haşlanmış tavuk ciğeri ve tuzsuz peynir yedirebilirsin kuru maması kesinlikle yavru kedi maması olmalı.. Diğerleri olsada olur olmasada

EceAres

kitty milk takviye gıda olarak verebilirsiniz. Veterinerlerde ve petshoplarda satılıyor.

Duygutk

Gözleri açılalı 1 hafta olduysa daha 15 20 günlük falandır.. Anneleri varsa anneyi emmeleri yeterli.. Annelerine süt yapsın diye yavru kedi maması yedirin haşlanmış yumurta tuzsuz yağsız haşlanmış tavuk ciğeri ve tuzsuz peynir yedirebilirsin kuru maması kesinlikle yavru kedi maması olmalı.. Diğerleri olsada olur olmasada

Selin5151

Teşekkür ederim :)