Kedinin Patileri Neden Çok Pis

yusuf2645

Merhaba arkadaşlar bahçede bir kedi gördüm. Tüyleri kabarık, gür ve biraz cüsseli bir kedi. Fakat dikkatimi çeken patilerinin çok pis olması. Kedinin rengi gri-beyaz karışık ama patileri pislikten turuncuya dönmüş artık. Pis kedilerin susuz kaldığı için kendilerini temizleyemediğini duymuştum. Biraz mama ve su verdim mamayı yedi (onu da bitirmedi bile) ama suyu içmeden gitti. Kuyruğu da bakımsız duruyordu. Diğer sokak kedileri kuyruğunu ve patilerini yalayarak temizliyor ve öyle pis bakımsız durmuyor. Bu garip neden öyle olmuştur sizce fikriniz var mı?

2 CEVAP

tommyse

sindirim ve boşaltım sisteminde sıkıntılar yaşıyor olabilir yani bir çok sıkıntısı olabilir viral hastalık yaşıyor olabilir...
yediği herhangi bir şey yan etki yapmış olabilir ama okuduklarımdan anladığıma göre kedi uzun zamandır böyle olmalı... eğer yakalayabilirseniz bir veterinere götürün🥹 sadece söyleyin işte patileri çok kuru/pis/rengi değişmiş ve su ve mama yemekte isteksiz diye eminim fazla maliyeti olacak bir durum değil veteriner size probiyotik verebilir, ve ya siz somon/balık yağı alabilirsiniz gerçekten etkisi güzel bir takviye iştah artırıyor...
Market yoğurt kovaları çok güzel su alıyor ve ağızları çok geniş su içmek isterse geniş geniş taze taze su içmiş olur yavrucak 🐾

aslihan_e

Yaşlı mı acaba?