Dişi Kedi Kızgınlığı Hakkında Bilgi Verir Misiniz

Sloghijar

Bağıra bağıra gök kubbeyi deliyor geceleri kaç gün sürüyor ortalama, kafayı yiyeceğim en sonunda. Ne yapmam lazım sakinleşmesi için?

7 CEVAP

Layasso

Alışacaksınız. Onun da bile isteye yaptığı bir şey değil bunlar.

Kediden kediye değişiyor fakat 1 hafta sürüyor diye biliyorum ama ilk defa kızana girdiyse daha uzun sürebilir. 2 haftayı aşması anormal, o durumda veteriner hekiminize danışın.

Sakinleştirmek için birçok yol deneyenler var ama lütfen siz başvurmayın. Belki papatya maltlarından verebilirsiniz, onu da veterinerden temin edin. Sakın ama sakın kızan geciktirici gibi saçma yöntemlere başvurmayın, kedinin sağlığı için hiç iyi değil bunlar. Çok rahatsız oluyorsanız aynı odada uyumayın ya da kulak tıpacı alın eczanelerden

tengrist

Gündüzleri dikkatini farklı şeyler ile dağıtabilirsiniz ama geceleri maalesef bitmesini beklemekten başka çare yok belki veterinerinizden sakinleştirici bir macun alabilirsiniz strese girdikçe daha yüksek ses ile bağırıyorlar çünkü. Kızgınlığı geçtikten 3-4 gün sonra kısırlaştırabilirsiniz, onun haricinde başka yollara başvurmayın

tommyse

sanırım kızgınlıkta? kızgınlıkta olan kediler hakkında bir bilgim ya da size aktaracak tecrübem çok olmadı ama inanılmaz derece ilgi istedikleri zaman diye biliyorum

kızgınlıktaysa kızgınlığından sonra hekime gidip kısırlaştırabilirsiniz ve birde bağışıklığı yüksek olmalı...

Mini2019

hormon iğnesi yaptırabilirsiniz. kızgınlık geçince de kısırlaştımak en mantıklısı

cat_expert

Cevabı çok basit.

Kısırlaştıracaksınız. Kediniz de siz de rahat edeceksiniz.

Sabisim

Merhaba yaklaşık bir hafta sürüyor her gün aynı şiddette sürmüyor merak etmeyin gittikçe azalıyor. Miyavlamasına engel olunmuyor zaten bu süreçte pek laf dinlemiyorlar. Oyun oynuyorsa eğer oyun oynatın. Geçmesini beklemekten başka çare yok. Bir hafta sabredin..

Ebru-c

Benim kızlarımın libidosu çok yüksek olmasına rağmen 1 hafta falan sürüyordu, en fazla 10 gün sürdü. Sakinleştirici maltlar falan var ama bir işe yaramıyor. Ben onlarla çok daha fazla ilgileniyordum, sürekli bebek gibi kucağımda duruyorlardı. Gündüzleri bolca oynatıp, geceleri de bolca severek uyutabilirsiniz. Ben omzumda kaç gece sabahladım sayısız.