Acill Bakar Mısınız

Ahuuu

Erkek kedimi kısırlaştırdım kısırlaştırmadan sonra çok halsizleşti baya kustu falan veterinere götürdüm sonra oradaykende aşırı ishal başlamış çok halsiz zaten asla kakasını tutamıyomuş hali çok kötüydü demin yanından geldim ölücek sanırım acaba ameliyatta mı enfeksiyon kaptı napsam bilmiyorum çok üzülüyorum keşke kısırlaştırmasaydım çok pişmanım yaşayan oldu mu hiç iyileşti mi kedileriniz

13 CEVAP

tommyse

bağışıklık düşüklüğünden kaynaklı halsizlik yaşayabilir bu yüzden önemli bağışık değerlerinin (yüksek)/normal olmazı.
Anestezi altında olduğundan dolayı bünyesi bunuda kaldıramamış olabilir.
Kendine geldikçe belirtiler oraya çıkmış demek ki.
Antibiyotik ishal ve bunaltı yapabilir benim oğlum antibiyotik tedavisi boyunca hep ishalde o yüzden sakin olun endişenizi anlıyorum ama dirayetli olmalıyız. Nedenini bildiğimiz bir hastalık zaten hekimde söylemiş ve tedavisi olan bir durum.

Kendini toparlayıp bağışıklığı kendine geldiğinde eminim düzelecektir. Geçmiş olsun 🥹💐🐾✨

tengrist

Sakin olun önce, ishal oldu diye bırakıp gelip ölücek sanırım falan demeniz çok yanlış... İshal, kabız ve kusma gibi durumların görülmesi normal bu süreçte. veterineriniz konu hakkında sizi bilgilendirmedi mi? neden yatış verildi mesela, ya da kaç saat/gün oldu kısırlaştırılalı?

tengrist

ben neden veterinere bıraktınız demedim neden ölücek kafasıyla bırakıp dönüyorsunuz dedim, korkmakta tabii ki haklısınız. kedinizin durumu vet. müşahedesi gerektirecek kadar kritik değil ise bence yanınıza alın, probiyotik ve prebiyotik takviyesi verin. aminosol kullanın, tavuk göğsünü az haşlayıp suyuyla birlikte verin. kısa sürede toparlar. hemen kötü düşünüp ümitsizliğe kapılmayın

Ahuuu

İshali ve kusması çok kötüydü keyfimden bırakıp gelmedim günde 6 kez gidip görüyorum yavrum o benim hali çok kötüydü ölecek gibi hissettim korktum her anne gibi serum ve antibiyotik tedavisi var diye veteriner yatırmak istedi pazartesi kısırlaştırmıştım ilk gün iyiydi sonra durumu kötüleşti antibiyotikten dediler antibiyotiğini değiştiler başkada bişe demediler bende şaştım kaldım bilmiyorum başka bir veterinerde yok şehir dışına gitmem lazım onuda kedim kaldıramaz diye korkuyorum uzun yol sonuçta

Sabisim

Merhabalar, geçmiş olsun. Kısırlaştırmadan önce test yaptırdınız mı kedinize her şey normal değerlerinde mi çıkmıştı?

Ahuuu

@ sabisim Evet yaklaşık 3 4 saat check up yapıldı öncesinde iç parazit rahatsızlığı atlattı diye veteriner ekstra dikkatli olmaya çalıştı ama yine bünyesi kaldırmadı demekki inşallah kendini hemen toparlar durmadan gidip görmeye çalışıyorum yalnız kaldığını düşünmesin diye

Ahuuu

@tengrist kusura bakmayın çok telaşlıyım ondan size patladım sanırım almayı düşündüm ama veteriner tedavisi yarım kalır serum takıyoruz dedi ayrıyeten bağışıklık güçlendirici veriyorlarmış zaten ama hala çok halsiz çok durgun

tengrist

antibiyotik sadece kötü bakterileri değil yararlı bakterileri de öldürür, bağırsak ve mide florasını yok edip bağışıklılığı çökertir. bu yüzden de ishal yapar. antibiyotik verilirken aynı zamanda bağırsaklar desteklenmeli zaten. ne zaman alacaksınız peki kedinizi? 1 gün mü gözlem altında tutulacak

tengrist

antibiyotik sadece kötü bakterileri değil yararlı bakterileri de öldürür, bağırsak ve mide florasını yok edip bağışıklılığı çökertir. bu yüzden de ishal yapar. antibiyotik verilirken aynı zamanda bağırsaklar desteklenmeli zaten. ne zaman alacaksınız peki kedinizi? 1 gün mü gözlem altında tutulacak

Ahuuu

Çarşambadan beri veterinerde inşallah yarın alacağım

Simbaloski

Bizimkide 2 haftada zor toparladı kusmasi vardi yemek yemiyordu sürekli uyuyordu bende çok endiselenmtim surekli doktorunu arıyordum telasmanla bisiler yedirmeye calis dedi ,az da olsa yaş mama yedirdim 1 hafta sonrası toparladı gayet iyi

Coconutbey

Benim kedim de 1 ay boyunca ishal oldu malesef ve medenini bulamadık ama ben anesteziden dolayı üşüttüğünü düşünüyorum. Gastro mama kullandık başka hiçbir şey yedirmedik 1 ayda geçti ishali çok şükür. Ama cok zor bi dönemdi hem biz hem onun için geçmiş olsun umarım kediniz iyileşir

Ahuuu

İnşallah benim kedimde toparlar cevaplarınız için çok teşekkürler