Lutfen Yardim Kedi Alerjisi

Veranifer

Arkadaslar annem cok oksuruyor nefes alamuyor gibi oluyor bende de bogazim kurumus sanki bir sey takilmis gibi hissediyorum yutkunmakta gucluk cekiyorum bugun de kucuk bi sey ciktigini fark ettim bogazimda acaba bunu azaltacak etkenler nelerdir halilari kaldirdik benim odamdaki koridordakini de kaldiracagiz internetten bir alisveris yapmayi dusunuyoruz furminator mama fln hangi mamayi kullanmaliyiz arastirdim brit care nin tuylere ozel mamasi varmis ya da nd balikli almayi dusunuyorum ne yapmaliyiz kumu kokulu onu degistirmeli miyiz yatak odasina almayin diyorlar ama kedi benim odamda bir de koridorda dolasiyor kumu fln koridorda sonra onu alaturka tuvaletin orasina almyai dusunuyoruz cogu zaman benim odamda yataga cikmasina pek izin vermiyorum arada kiyamiyorum ya da ben uyurken bacaklarimin oraya fln yattigi icin kaldiramiyorum yazin sik havalandirma yapariz ama kisin ne yapacagiz herhangi onerileriniz var mi geri biraakamam kediyi yikayin diyorlar ama guvenemiyorum lutfennn yardim

4 CEVAP

dollfacepersian

Öncelikle kedinizden vazgeçmek yerine çözüm aradığınız için sizi tebrik ederim. Çoğu kişi direk kediyi vermeyi tercih ediyor maalesef:(
Öncelikle kesin olarak alerji olup olmadığını test ile baktirmanızı tavsiye ederim. Yazdığınız şeylere gelirsek gerçekten alerji ise yatakta yatmasına ve odaya girmemesi faydalı olabilir bence. Taramak, tüy sağlığı için mama kullanmak sadece tüy dökümüne etki eder ve alerji yapan tüyler değil deride salgılanan bir madde diye biliyorum. Salgılanma miktarı kedi ırklarina göre değişiyor. Hipoalerjenik kedi ırkları da var. Mesela Sibirya kedisi hipoalerjenik ırk olarak geçiyor ve uzun sık tüylü bir ırk.
Alerji için ilaçlar vs. var diye biliyorum. Burada eski üyelerden birinin kedi alerjisi vardı ve birden fazla kedi besliyordu. Alerjinin etkileri minimum seviyeye indirilebiliyor anlaşılan. Alerji ise umarım sizde etkilerini azaltıp kediniz ile sağlıklı bir ömür sürebilirsiniz

aleyn

odaya girip yataga yatmasından ziyade yüzünüze çok yaklaştırmayın benim de var alerjim, genelde böyle severken yüze çok yaklaştırınca hemen başlıyor. ama öyle yerde kucakta falan uzaktan sevince o kadar olmuyor. taramayı yazmışsınız, hergün evi bi kez süpürmek etraftaki tüyleri azaltır. tüyler direkt alerjiyi etkilemiyor ama psikolojik olarak onları görmek kişiyi etkilediği için alerji tepkilerine yol açabiliyor. mama olarak da brit care yerine nd daha iyi olur. nd kullanıyordum önceden tüy dökülmemiz çok azdı. bir de yudum yudum da olsa su için gün boyu, dr tavsiye etmişti bunu da..

aleyn

bir de sevdikten sonra ellerinizi sabunla yıkamadan yüzünüze değdirmeyin..

Veranifer

Cok tesekkurler ortami degistirmeye karar verdik halilari kaldirdik tarama yapiyoruz tabi kedicigimiz hoslanmasa da annemin oksurukleri biraz daha azaldi gibi