Barınaklarda Kısırlaştırma ?

septikbaykus

Arkadaşlar istanbulda yaşıyorum bahçede ve parka 20 küsür kedimiz var ver bu sayı yakın zamanda 100 olucak :) şuan kendi bahçemde yavrularıyla beraber baktığım anneyi öncelikli olarak kısırlaştırmak istiyorum ama fiyatlar çok uçuk.

Barınakların ücretsiz kısırlaştırdığını okudum bi yerde ama doğrumudur acaba ? yada ücretsiz / uyguna kısırlaştıran neresi var istanbulda ?

7 CEVAP

serot10in

Kardeşim barınaklar belediyeler kısırlaştırma işlemini hiç steril olmayan ortamlarda yapıyor bu yüzden kısırlaştırma sonrası enfeksiyon kapma riski yüksek oluyor. Eğer yakınında Üniversitelerin Veterinerlik Fakülteleri varsa cuzi bir ücret karşılığında yapıyorlar ve hocaların eşliğinde yapıldığı için bana sorarsan eğer belediyelerden daha sağlıklı ve steril. Hatta bazı üniversitelerin veterinerlik fakülteleri çok çok iyi seviyede özel kliniklerle yarışır durumdalar.

deniz_berkan

Barınaklarda ücretsiz kısırlaştırma denen bişey yok , belediyenin böyle bir imkanı var

septikbaykus

Arkadaşlar cevap bekliyorum

septikbaykus

Kimliğinle gidip 1 tane kedi kısırlaştırabiliyosun dedi dün birisi bana ama bilemedim :( . Bizim belediyeye götürürsem ölür yavrucak başka belediye bakarmı acaba ?

septikbaykus

Hocam istanbul anadolu yakasında nerde vardır peki bilginiz varmı ? 20 küsür kediye bakıyoruz 400 liradan kısırlaştırmaya kalksam maşallah yani :D

septikbaykus

Arkadaşlar ?

aleyn

maltepe veteriner işleri müdürlüğüne bi sorabilirsiniz.. (0216) 441 21 46