Kedim Sürekli Kum Kabı Dışına Çiş Yapıyor

Hejopolu

Bir yaşından büyük erkek kedim son bir aydır kum kabı dışında her yere yapmaya başladı. Birden fazla kap var kabı da sürekli temizliyorum ancak tercih etmiyor. Yapmadan önce çok miyavlayıp bağırıyor. Tutamadığını düşünüyorum. Benzer bir durum yaşayan oldu mu, iltihap gibi sebeplerden kaynaklanabilir mi?

1 CEVAP

tommyse

acil veterinere götürün tıkanıklık/enfeksiyon yaşıyor olabilir dışarıya yapması, çişini yaparken miyavlaması gibi durumlar böbreksel sıkıntılara işarettir fazla beklerseniz ciddi hasarlar kalabilir kedide hemen götürün veteriner hekiminiz daha iyi yönlendirecektir sizi