Kedimin Davranislari

kbraa55

Arkadaslar kedim anne olduktan sonra davranislari cok degisti annemin bacaklarina saldiriyor arada kisirlasinca düzelir mi bu durum ve hep ac yemek istiyor:(

2 CEVAP

Zeytinbey

Bazı disi kedilerde doğumdan sonra yavrularını koruma içgüdüsü oluyor ve bu nedenle birazcık huyları değişebiliyor keşke hiç anne olmadan kisirlastirsaydiniz onun için daha sağlıklı olurdu diye düşünüyorum. Emziriyorsa sık sık acikmasi normal güzel kaliteli mamalarla beslemeye calisin

Bgmd

Benim kedim de doğum yapınca rahatsızlandı. İnsanlardaki anksiyete gibi endişeden solunumu hızlanıyordu 2 ay boyunca her gün veterinerdeydik. Sebebi stresli, stresten huyu değişti, idrarında kristalleşme başladı , solunum desteği aldı. Benim kedim tekir amacım yavru almak değildi kedimin bağışıklığı düşük diye anesteziden korkuyordum. Ama çok pişman oldum, kedim sadece iki yavru doğurduğu halde çok büyük strese girdi hemen kisirlastirdik şimdi çok mutlu. Kesinlikle kisirlastirin. Erkek ve dişi fark etmez kilosu uygun olunca kisirlastirin. Kisir mama ve üriner sistemi destekleyen takviyelerle kisirlastirmanin tek yan etkisi olan kilo alma ve idrar taşı sorununa çare bulabilirsiniz.