Tüy Dökümünde Miyiz

Rosier4

British kedim var 2.5 aydır ciddi tüy dökümü var , tüy dökümünde miyiz şuan bu kadar uzun sürüyo mu tüy dökümü yoksa mama kaynaklı mı onu anlamaya çalışıyorum sizlerde de tüy dökümü var mı? Birde kedim malt yemiyor tüy yumağını başka nasıl önleyebilirim öneriniz var mı

8 CEVAP

Bgmd

Supravet markasının kısır kediler için olan maltini 5 kedim de seviyor . Sevmiyorsa patisine sürün iyice temizlemek için mecbur yiyecek

Emirrckr

Tam emin değilim ama sanki mevsim geçişinde olmadığımıza göre aşırı bir tüy dökümü de olmaması gerek.
En azından bizde durum böyle,
Kedim uzun tüylü olduğundan zaten mevsim geçişlerini çok rahat anlayabiliyoruz.
Geçen yıl mesela Şubat başları itibariyle tüy dökümümüz artmaya başlamıştı,
Kısırlaştırma ameliyatı sonrası özellikle aşırı tüy dökmüştü streste eklenince.

Emirrckr

Tüm malt markalarını denediniz mi?(yani tabiki tüm derken en azından sıkça kullanılan ve önerilen markalar.)
Hala yemiyorsa son çare kedi çimi öneririm.
Neden son çare;çünkü genellikle kedi çimiyle kusarak atıyorlar.(maltta dışkılama ile.)
Doğada da böyleler tabii,kedilerin doğada zaman zaman ot yemesinin sebebi bu.

Rosier4

Biofeline vetsplus ve zoovital kullandım aslında hepsinide yedi ama bazen yiyor bazen yemiyor anlamadım son zamanlarda yemiyor mesela son 10 günde 4 defa kustu.

Mini2019

merhaba, benim kedim de yeni tüy döküyor. normal zamanını geçti bu yıl

muratt_dgn

merhaba malt yemiyorsa kedi çimi verebilirsiniz

Fistik23

Benimki de tüy dökümdeydi 1 aydır kombiyi açınca geçti

Arjinn

Kediniz malt yemiyorsa bolovia öneririm ayda 5-6 gün veriliyor en azından her gün yedirmek için uğraşmamış olursunuz. Tadını kedim pek sevmemişti,siz de patisine sürebilirsiniz. Temizlemek için yemek zorunda kalıyorlar.