4 Aylık Kedim Zeytin Çekirdeği Yuttu Lütfen Yardım Edin

Dün sabah kedim pamuk 1 tane zeytin çekirdeği yuttu normalde günde 1 kere büyük abdestini yapıyordu ve (yaklaşık 1,5 gündür) büyük abdestini yapmıyor ne yapmalıyım çok endişeliyim lütfen yardımcı olun

2 CEVAP

Emirrckr

Endişelendirmek istemem ama zeytin çekirdeği yutup ameliyat olan kediler var,
Fakat bu sizin kediniz için de geçerli olacak diye bir kural yok.
Malt vermeyi arttırın bu süreçte,ayrıca biraz zeytinyağı da verebilirsiniz.
Yine rahat dışkılama için yaş mama da iyi fikir.
Şu an için dışkılamasını bekleyeceksiniz,eğer kusma veya dışkı yoluyla zeytin çekirdeğini çıkarmazsa veteriner hekime götürmeniz iyi olur.
Yine dışkılama süresi uzarsa da yani dışkılamamaya devam ederse de acil veterinere götürmek şart.(dediklerimi uygulayabilirsiniz,özellikle malt ve zeytinyağı.)

Mini2019

merhaba. Biz zeytinden maalesef ameliyat olduk..
dışkılamaması bu durumda başlı başına sorun. kusma başladı mı ?