3 Senedir Cok Güzel Gecinen Kedilerim Şimdi Düşman Oldular

Hsecilgin

Evde 1 kısır ERKEK , 2 dişi Kedim Var ( 1 i Kısır , 1 , henüz değil ) 3 er adet yavruları var
Eve Veteriner gelmesinden sonra hayatımız allak bullak oldu. Bütün Kediler birbirine girdi eve savas alanına döndü , neyse 1 hafta sonra 1 dişi ile erkeği barıştırdım . Fakat Büyük Dişi Kedi maalesef hiç barışmaya yanaşmıyor çocukları ile beraber başka odada kalıyor , azıcık kapıyı aralıyorum , tekrar kırlamalar biraz içeri diğeri girsin tekrar kovalamalar , artık cok yoruldum psikolojim allak bullak 1 haftadır iş yerine girmiyorum iznimi kullandım maalesef.

Lütfen Yardımcı olur musunuz , bir bilen varmı ? Nasıl tekrar eski düzenimize döneceğiz.. 2 dişi kedimi tekrar nasıl alıştıracağım birbirine , Gercekten evde vaziyet cok kötü .. Şimdidien yardımlarınız için teşekkür ederim.

3 CEVAP

ursaminor

Orası hepsinin güvenli kalesiydi. Fakat kaleye bir düşman girmiş. Nefret edilen bir düşman üstelik. Bu durumda orası artık güvenli kale değil, düşmanın girebileceği bir yer haline gelmiş. Düşman bildiğimiz veteriner işte. :D

Yeniden güvenmesi için zamana ihtiyacı var ne yazık ki... Ve annelik içgüdüleri yüzünden hormonları tavan yapmıştır onun. Aşırı korumacı hale gelmiş olabilir. Onları en iyi siz tanıyorsunuz. Kademeli sıfırdan alıştırma yöntemini denemeniz gerekebilir.

Ve çok acil olmadıkça veterineri eve çağırmamanızı öneririm. Her seferinde kötü sonuç veriyor bu işlem ilginç bir şekilde...

Breda

Yavrularini kiskandigi icin olabilir belki.. Kendisini su an bir anne olarak diger kedilerden ustun ya da farkli goruyordur.. Yavrular ne kadarlik bilmiyorum ama onlar büyüdüğünde anne bebek bagi azalinca normale döner sanirim..

Hsecilgin

Çok teşekkürler bilgiler için , bende alıştırmaya çalışıyorum yeniden taa en baştan alıştırdığım gibi , umarım kısa sürer , sizlere buradan tekrar bilgi veririm :) @ursaminor @breda , tekrar teşekkürler