Veterinerin Lösemi Aşı Yapmaması

Kedim yavru 2 aylık ve aşılarını yaptırmaya başladık fakat lösemi aşısı dediğimde veteriner hekim ben onu uygun bulmuyorum yapılmıyor klinikte dedi sebebi nedir farklı bir kliniğe mi gitmeliyim

5 CEVAP

beyzathemoc1

Doğru veterineri bulmuşsunuz lösemi aşısı test yapılmadan asla yapılmamalı dışarı çıkmıyorsa kedi ve hijyeninize dikkat ediyorsanız gerek de yok ki çok küçük lösemi için

aslihan_e

2 aylık kediye aşı yapılmaz ki, aşı dediğiniz iç dış parazit ilacıysa tamam ama karma aşı yaptırıyorsanız hiçbir etkisi olmayacaktır, bir hafta ancak etkili olur.

aslihan_e

En az üç aylık önerilir ama yurtdışındaki araştırmalara göre en az 17 haftalıkken yaptırılması ya da en son aşı 17. haftaya denk gelecek şekilde yaptırılması sonucu çıkmış. Daha erken yapılan aşılar anneden alınan maternal antikorlar yüzünden etkisiz kılınıyormuş. 17 haftalığı geçtim hadi üç aylık olunca yapıyorlar, iki buçuk falan yok. Bilime aykırı davranıyorlar, kediniz hastalıklara açık olacak bu şekilde. Aşıların resmi açıklamalarında bile üç aylık kedilere yapılabilir diye belirtilir. Lösemi aşısı için öncesinde hemogram bakılır veya kit testler var, onlarla lösemi var mı bakılabilir. Sizin veterineriniz kolaya kaçıyor sanırım. Tamam bazıları gerekli görmeyebiliyor ama aşı yaptırmak isteyene de açıklama yapmadan uygun bulmuyorum deyip geçmezsin, yaptırmak istiyorsa öncesinde test önerir yaparsın. Heralde elinde lösemi aşısı bile tutmuyor.

Mini2019

ben zamanında yaptıramadım ve kedim şu an lösemi.

2.5 aylık kedilere başlanıyormuş bizimki de nerdeyse 3 aylık olcak ilerleyen süreçte de lösemi yapmıyolarmış