4 Aylık Kedim Geceleri Saldırganlaşıyor

arinkacmaz

gece yatarken enerji patlaması yaşıyor gündüz az çok uyuyor ama geceleri hiç uyumuyor birde tüyleri kabarıyor

5 CEVAP

deniz_berkan

Kediler içgüdüsel olarak gece avlanma hissi olur hoplar koşar tırmanır uyutmaz.. buyuzden gündüz aksam olabildiğince oyun oynatıp yorun ve siz uyumadan önce biraz yaş mama verirseniz mayışır uyur.

Infernus

Kediniz daha bebek. Hayatı oyun şu anda. Keşfedecek, atlayacak, tırmanacak. Aklınıza gelebilecek her şeyi yapacak. Karanlıkta gözleri daha iyi gördüğü için geceleri daha çok şey dikkatini çekiyor, heyecanlanıyor. Büyüdükçe zamanla sizin düzeninize de daha fazla adapte olmaya başlayacak. Bu zamana kadar biraz sabır. Gündüz daha çok oynatıp enerjisini atmasını sağlayabilirsiniz. Deniz_berkan’ın söylediği gibi siz yatmadan önce yaş mama verebilirsiniz. Kediler sindirim işlemlerini uyurken yaptıkları için uzun bir uyku çökecektir mamadan sonra.

Infernus

Lazer tavsiye etmiyoruz biz. Avını bir türlü yakalayamadığı için agresif oluyor, stres yapıyor. Huzurlu, mutlu olması ve sağlıklı bir ruh hali için iyi değil. Daha fiziki şeylerle oynatın. Sonunda yakalasın zıplatsın, fırlatsın, tekmik tekmik yapsın.

arinkacmaz

saolun

onurtemiz

Siz iyisi mi lazer alın ve olta oyuncak alın. Lazerin peşinden koşacağı için yorulacak. Mutlaka koşturun oyuncaklarıyla. Olta ise (veya ucu tüylü sopa) o da hareketini baya arttırıyor tüyü ısırmak yakalamak için zıplıyor