Kontrollü Mama Geçişi Nasıl Olmalı?

6 Aylık 2.5 kilo iran kedim için mama geçişi yapacağım Acana kullanıyordum Orijen’e geçeceğim, orijen paketi bugün geldi eski paketinde 300gr mama kaldı nasıl süreç izlemeliyim, herkese iyi formlar.

1 CEVAP

tengrist

Tahılsız ya da düşük tahıllı mamalardan yine tahılsız olan farklı bir mamaya geçince ishal kusma gibi problemler pek yaşanmıyor. 300 gram bence gayet yeterli elinizdeki mamaya göre siz %80 eski %20 yeniden başlayarak yavaş yavaş eskiyi azaltın elinizdeki mama bitene kadar. geçiş 1 hafta alır diye düşünüyorum biraz seri olur ama dediğim gibi zaten sağlıklı bir sindirim sistemine sahip olduğu için mide, bağırsak rahatsızlıkları yaşama ihtimali düşük.