Kedilerde Öğünlü Beslenme

AGizemm

Merhabalar
Kedilerimin kilo vermesi için öğünlü beslenmeye geçtim. Acaba aranızda ogunlu besleme yapan var mı? Mama saati gelince kuru mamasini koyup bitirene kadar önünde tutuyor musunuz yoksa bitirse de bitirmese de belli bir süre sonra kaldırıyor musunuz

3 CEVAP

Seulaplt

Ben 6-8 saat aralıklarla besleme yapıyorum, günde 3 kere olacak şekilde. Günlük yemesi gereken miktarı üçe bölüyorum. Benim kedim koyulan mamayı bir anda yemiyor. Önce yarısını yer, 2-3 saat sonra diğer yarısını ama hep bitiriyor mamasını (özellikle kısırlaştırdıktan sonra hepsini bitirmeye başladı). Kısırlaştırmadan önce öğününü verdiğimde bitirmiyordu o yüzden ben mama bayatlamasın diye kaldırıyordum

divalime

Biz de günde 3 öğün veriyoruz. Sabah - Akşam yaş mama (80+80gr) Öğlen ise kuru mama, o da mama kabınım tabanını dolduracak şekilde, fazla değil. Aralarda ödül mama verirsek kuru mamasından biraz kesiyoruz.

AGizemm

Merhaba teşekkür ederim
Ben haftada 1 paket yaş mamayi 2 güne bölüyorum yarım yarım birden fazla kedisi olan arkadaşlar var mı acaba bu durumu yani birbirlerinin mamasını yemesinler diye nasıl bir çözüm üretilebilir mamayi önünden yedikten sonra 2 3 saat tutmadan kaldırarak mi