Kedimde Kanlı İshal..

Arkadaşlar merhaba Karamel kanlı ishal olmuştu.Kan tahlili yapıldı bir şey çıkmadı. İç dış parazit aşısı yapıldı. Birkaç gün sonra kan gitti ishal kaldı. İshal geçmeyince veterinerin verdiği probiyotik tozu kullandık. Probiyotiği 5 gün kullandık. İshal yine geçmedi. Probiyotik bitti kanlı ishal tekrar geldi. Şimdi hillsin gastro mamasını ve lapharmanın bağısak florasını düzelten bir malt aldım veterinerden. Şuan yine ishal ama çok kan göremedim açıkçası. Normalde de çok kan gelmiyor 1 damla geliyor. Dün yaptığı dışkıda damar gibi kan vardı başka bir şey göremedim. Dışkıda iki tane delik vardı kontrol ettim ama bir parazit fln göremedim. İshali için ne yapacağım ben ne olur yardım edin. Açıkcası artık param kalmadı ne yapacağım ben. Bilgilendirir misiniz beni ? :c

5 CEVAP

tengrist

güncel

Zeytinbey

Giardia diye bir parazit türü var genelde kakanin sonuna yakın damla şeklinde kan geliyor ve ishalle seyrediyor benim aklıma bu geldi okudugumda veterineriniz giardia testi yapmış miydi

Ben kedimin inatçı ishalini çocuklar için olan diafuryl şurupla geçirdim.0.5 ml verdim sabah akşam 1 hafta 2. günden sonra düzelmişti. Bıraktım 3 gün sonra yine oldu. Bu sefer 7 günü tamamladım. Bir daha olmadı çok şükür. Benim ki 3.5 aylıktı. Geçmiş olsun.

@zeytinbey veterinerim oyle bir test yapmadi sadece kan testi yapti veterinere desem yapar mi testi direkt yoksa belirli yerlerde mi oluyor cunku bu testi hic duymadim

@geceyavrusu cok tesekkur ederim surupta biraz endiseliyim sizinki bebekmis benimki 1 yasinda 2 yasina girecek :llll