Evde Fipli Kedi Diğerine Bulaşırmı

Jdjs

Merhaba evde 2 kedim var biri fipmiş. Diğeride fipmidir veteriner bişey olmaz dedi ama ben korktum bulaşırmı

4 CEVAP

tengrist

temas yoluyla bulaşır bir araya getirmemeniz lazım, su mama kabını eşyaları her şeyi ayırmanız gerek . veteriner neden bir şey olmaz dedi anlamadım viral bir hastalık bu

Mini2019

bu saatten sonra ayırmanız bir şeyi değiştirmez. bağışıklıkları yüksek tutup mutlu yaşamaya devam

Zeytinbey

Çoğunlukla fip bulaşmaz , corona bulasir deniyor. Çünkü fip coronanin mutasyona uğramış hali. Diğer kedinize test yaptırın corona pozitifse eğer bagisikligini olabildigince yüksek tutun. Bulaş konusu hakkında dr. Pedersen ile gorustugumde çalışmalarında az da olsa temas yoluyla bulaşma riskiyle karşılaştıklarını söyledi. Bu nedenle mama su kapları ve kum kabini mutlaka ayırmanız yarariniza olacaktır

Dann

Teorik olarak mutasyona uğramış virüsüde ortak tuvalet veya birbirlerini yalama esnasında bulaştırma ihtimalleri var.