Kedim Kizginlikta Mi

Ezgi271

Evde 7 yaklasik 7 aylik erkek kedim var galiba kizginlikta. Cunku disi kedimin yanindan ayrilmiyor . Ve dun evdeki yataga idrarini yapti. Galiba baska yere de yapti. Kumlari o kadar pis degil. Kizginliktan dolayi yapmis olabilir mi ? Ve suan kisirlastirmak erken degil mi .

3 CEVAP

ecemyuce

Veterinerinize danışın ama ben kedimi 6.5 aylıkken kısırlaştırmıştım çünkü kızgınlıkta işemeye başlayınca o alışkanlığı bırakmaları zor oluyor diye biliyorum. Bir sıkıntı yaşamadık

tengrist

Kedinizin hem fizyolojik hem psikolojik sağlığı açısından 7 ay erken evet ama kızgınlığı sizi sıkıntıya çıkartacak şekildeyse her tarafa koku bırakma, yüksek sesle bağırma gibi özellike dişi kedinizde kısır değilse gerekli tahliller yapıldıktan sonra özellikle kızgınlık döneminde değilken kısırlaştırabilirsiniz. Bekleyebiliyorsanız ben biraz daha beklemenizi öneririm

Arjinn

Biraz daha bekleyebiliyorsanız bekleyin diyecem ama benim kedim kızgınlığa girince (9 aylıktı) bir hafta bekleyebildik sadece, zor bir süreç biliyorum ondan dolayı veterinerinize danışın kilosu ve değerleri uygunsa kısırlaştırabilirsiniz.