Kızgınlık Dönemi Hk.

Gdeniz

Merhaba. 9aylık schotish fold bir kızım var. Son 10gündür farkedilir şekilde sakinlik ve durgunluk içerisinde. Sürekli uyuyor,uyanık olduğu zamanlarda da boş odalara çekilip uzanıyor. Hiç kızgınlık geçirmedi şimdiye kadar. Acaba bu sakinlik kızgınlık belirtisi olabilirmi? Kızgınlık dönemini bu şekilde sakinlikle atlatanlar oldumu? Bazı dişi kedilerin hiçbir belirti göstermeden kızhınlığa girdiğini okudum. Silent callers olarak tabir ediliyormuş böyle durumlar. Benzer şeyleri yaşayanlar varaa,yardımcı olursa sevinirim.

3 CEVAP

Duygutk

Scottich kediler genleriyle oynanması sebebiyle genetik olarak eklem rahatsızlığı yola doğarlar.. Büyüdükçe bu dahada artar.. 2 yürüyüp 3 oturmasının sebebi budur.. Kedilerde genel olarak saklanma insanlardan uzaklaşma karanlık yerlerde sürekli uyuma gibi bir durum görürseniz bu iyiye işaret değildir.. Bi acısı vardır mutlaka.. Kediler köpekler gibi ağlayıp belli etmezler sakin karanlık boş yerlere çekilirler.. Lütfen veterinere götürün

Gdeniz

Hiç kızgınlık yaşamadı daha önce. Hormonlarındaki değişiklikten etkilenip böyle olduğunu düşünüyorum bende

dollfacepersian

Kızgınlık döneminde huzursuzluk, karanlık yerlere yatma, çok uyuma görülebilen bir şeyler. Oğlumda bizzat gördüm hepsini,bunlar sadece hastalıkta olmuyor ayrıca