Dişi Kedi Kısırlaştırma Sonrası İştahsızlık

ecemyuce

Arkadaşlar selam,
2.5 yaşında dişi kedimi 12 gün önce kısırlaştırdım ama veteriner depresyonda olduğunu söyledi. Saklanıyor ve yemek yiyip su içmiyor. Kakasını bile nadiren yapıyor. Şırıngayla mama ve su veriyoruz. Böyle bir şey yaşayan var mı endişeleniyoruz ne yapabiliriz?

9 CEVAP

Zeytinbey

12 gün uzun bir süre olmuş. İlk bir iki gün stres ve anesteziden dolayı boyle şeylerle karsilasabiliyoruz fakat 12 gündür bu haldeyse bence bi kan tahlili yaptırın

HaydutveNazli

Corona ya da fip olabilir :(

ecemyuce

Kan tahlili yapıldı ameliyat sonrasında kan değerlerinde biraz yükseklik olması normal dendi ama endişleniyorum

Zeytinbey

Sargisi var mıydı belinde veya dikişlerini açmaması için yakalik kıyafet vs bunlardan da çok rahatsız olmuş olabilir tabiki , bazi kediler daha da hassas oluyor. kediler üzerinde bir şey istemez biliyorsunuz ki ama mamasını suyunu az da olsa yemeye başlaması gerekirdi şimdiye kadar 10. Günde dikişler alınmıştır diye düşünüyorum dikişler alınırken hiç enfeksiyon vs bir şey var mıydı dikislerinde, şu an yarası nasıl içiniz rahat etmiyorsa başka bir veteriner klinigine götürüp muayene ettirebilirsiniz

ecemyuce

Dikişleri daha alınmadı sargısı var sadece en son veteriner dikişlerine bakarken enfeksiyondan söz etmedi :(

ecemyuce

Dikişleri daha alınmadı sargısı var sadece en son veteriner dikişlerine bakarken enfeksiyondan söz etmedi :(

Zeytinbey

Sargidan kaynaklı olabilir o zaman ben sargisi artık çıkmıştır diye dusundum biz 10. Gunde çıkariyoruz çünkü. Sargisi çıktıktan sonra düzelir umarım yine de içiniz rahat etmiyorsa götürürsünüz muayeneye geçmiş olsun

kedibabasi66

Kediniz normale döndü mü

songuladali81

2.5 yaşında dişi kedi kısırlaştırmak için geç değil mi?? Yavruları mı oldu daha öncesinde? O yüzden mi 2.5 yaş..