Mantar Yada Egzama Kediden Kediye Geçer Mi?

BayTarcin

Dışarıda kedi gördüm evden kaçmış gibiydi kucaklayıp sahibini aradım sonra sokakta bakılan kedi olduğunu öğrenince bıraktım kedide mantar yada egzama vardı eve gelince elimi yıkadım kıyafetten vs. kedime geçer mi?

4 CEVAP

Cemalchief

Mantar gecer egzema bulasmaz baska kediye, ne olursa olsun evdeki kedimi korumak icin disardaki kedilerden temasi 0 a yakın tutuyorum, pire mantar viral ve ya bakteriyel enfk lar bulasabilir bizim araciligimiz ile

Matmzel

Kedinizin bağışıklığı yüksekse bir şey olmaz benim 2 kedim var biri mantar oldu diğerine geçer diye endişe ettim çünkü çok samimiler ama şükür geçmedi ki vet de demişti bağışıklığı gayet iyi geçmez diye

Mini2019

mantar öyle yıkamayla kaybolan bir şey değil maalesef. kedinize de size de bulaşabilir..

ayrıca sokakta hangi kediyi kucağınıza alırsanız alın, evdeki kediden dolayı, kıyafetlerinizi yıkamanız lazım..

NurMIA

Mantar vb koruyucu aşıları varsa sıkıntı olmaz umuyorum. Ama mantarın belli bir kuluçka dönemi var. Kedinizi gözlem altında tutmanızı öneririm. Bu süreçte kaşıntı artışı vb olursa hemen ilerlemeden vet desteği alın.