Kedimin Kulağı Neden Böyle?

OykuTurksen

Kedimi yaklaşık 20 gün önce sokaktan aldım, ama kediyi alırken incelemedim ve eve getirdiğimde kulağının bu şekilde olduğunu gördük ve sebebini anlayamadık. Köpekmi ısırmış, faremi yemiş, kesilmişmi, doğuştanmı?

4 CEVAP

tengrist

Sokak kedilerinin ve istenirse ev kedilerinin kısır oldukları belli olsun tekrar operasyona alınıp anestezi verilip neşter yemesin diye kulaklarına kesik atılır bazı veteriner hekimler böyle saçma sapan baştan savma kesikler de atabiliyor. Ama tabii ki farklı bir sebebi de olabilir

Sevilayyyyy

Ben kesinlikle kısır olduğunu düşünüyorum bu şekilde de kesiliyor ve bence ortadan kesilip kulağın ikiye ayrılmış bir görüntüye sahip olmasındansa ve daha önce zarar görme ihtimali olmasındansa böyle bir kesik daha iyi. Arkadaş da yazmış zaten kısır oldukları belli olsun diye sokak kedilerine böyle yapılır. Eğer kedi erkekse ben erkeğe benzettim öyleyse testislerinden anlayabilirsiniz karşılaştırmak için internetten erkek kedilerin testislerine balabilirsiniz büyük oluyorlar, kısırlaştırılınca alındığı için daha küçük bir yapıya sahip oluyor. Eğer kediniz dişiyse bunu anlamanın sanırım yolu yok, veterinerlerde anlamıyor sanırım onu da kızgınlığa girip girmemesinden anlarsınız. Ama bence kesin kısır

Mini2019

Söylediklerinizin hepsine ek, kısırlaştırılmış da olabilir.

Sevilayyyyy

Bu kadar net konuşmamamın nedeni de sokak kedisi kısırlaştırıp sokağa bırakmış olmam