Kedim Oyuncağı Ağzındayken Uzun Uzun Hırlıyor

Burcuk92

Merhaba, kedim çok ilgi seven oyuncu bir çocuk. Uyanır uyanmaz oyun isteğiyle bayağı gürültülü söylenmeye başlıyor. Ona kendi kendine oynayacağı oyuncak arayışındayım.
Topun ucunda tüyü olan bir oyuncak bulduk ve çılgınlar gibi oynuyor şuan. Tek sorun bir süre sonra tüyü ağzındayken çenesini kitliyor ve hırlamaya başlıyor. Ve uzun sürüyor bu durum bırakmıyor tüyü. Bende alıyorum böyle olunca korkup saklıyorum. Bu sefer evde deli gibi onu aramaya başlıyor.
Hırlaması normal midir yani bıraksam öyle hırlaya hırlaya bir süre sonra bu durum geçer mi? Yoksa hepten ortadan yok mu etmeliyim topu.
Teşekkür ederim.

6 CEVAP

Burcuk92

Sadece o oyuncağa özel bir sahiplenme dürtüsü sanırım. Temkinli şekilde vereceğim tekrar bakalım. Teşekkür ederim cevabınız için

UmitAL

Merhaba,

Merak etmeyin, oyuncağı çok sevmiş o ve ona gerçeklik ve doğallık hissi veriyor :)

kedilerin doğasında avcılık var ve dikkat ederseniz eğer, tüm oyunları avlama ve avı takip etme üzerine yapılan alışmalar gibidir. Bu yüzden o kendi doğasıyla tepki veriyor ki gayet normal.
Belki tüy kısmı onda kuş avı hissini uyandırıyor. Sizi çok tedirgin ediyorsa eğer, yaptığınız gibi oyuncağı kaldırın ama tekrar verirseniz aynı şeyi yapabilir sadece şiddeti azalır.

Kediler avlarıyla oynamaya bayılırlar. Bu normal ve doğal. Eğer sizi tedirgin etmiyorsa, oyuncağı almakla uğraşmayın ve bırakın enerjisini boşaltsın. Çünkü avlarını ellerinden aldığınız zaman agresif tepki verme ihtimali da var. Bunu sahiplerine yapmaları doğru değil çünkü kediler alışkanlık esasında yaşayan hayvanlardır.

Size bir önerim olacak. Aktardan KEDİ OTU KÖKÜ alın lütfen (En çok kokusu olanlardan). Eğer oyuncak izin veriyorsa bir parçasını içine sokun zaten o kökler çok sert. İzin vermiyorsa, bir gece sabaha kadar kapalı bir buzdolabı poşeti içinde oyuncağı KEDİ OTU KÖKÜ yanında tutun. Ertesi gün verdiğinizde kedi otu kokusu onu zaten sakinleştirecek. Eğer etkiliyse, buna 3-4 gün devam edin. Oyuncaktan sakinleştirici etki alırsa, artık ona karşı daha sakin davranır ve 3-4 gün bunun için yeterlidir.

Patili dostlarımıza sağlıklı ve mutlu yaşam dileğiyle :)

Burcuk92

İlgi alakanız için çok teşekkür ediyorum. Deneyeceğim.
Evden çalıştığım için her zaman oyun oynama şansım olmuyor ama günde 3 kere oyun seansımız var. Onun dışında yine çılgınlık yaptığında çünkü çok yüksek söyleniyor bu oyuncağı vermek bayağı enerji atmasına yarayacak.
Tekrar teşekkür ediyorum

Burcuk92

İlgi alakanız için çok teşekkür ediyorum. Deneyeceğim.
Evden çalıştığım için her zaman oyun oynama şansım olmuyor ama günde 3 kere oyun seansımız var. Onun dışında yine çılgınlık yaptığında çünkü çok yüksek söyleniyor bu oyuncağı vermek bayağı enerji atmasına yarayacak.
Tekrar teşekkür ediyorum

Seulaplt

Bu hırlama olayı sadece oyun oynarken oluyorsa bana çok anormal gelmedi. Benim kedim de bazen özellikle peluş oyuncaklarını ısırır, hırıltı çıkarır, sonra da oyuncağı bir güzel tekmeler.

duman2707

Bunu benim kedimde yapıyor kuş tuyu olsun top olsun sanırım av olarak görüyor ve iki kedim var asla diğerini yaklaştırmıyor
Diğer kedim öyle değil o hep paylaşma yanlısı😅
Ama işte birisi hep tek oynamak istiyor o oyuncak ya da onların gözünde av sadece ona ait olsun istiyor