Kesimin Ağzı Çok Kokuyor

rkyeda

Kedim ne zaman esnese ağız kokusu çok belirgin oluyor.Yas mamadan dedim ama yemediği zaman da çok kokuyor acaba sebebi nedir?

9 CEVAP

kedilimadam

Sadece yaş mamayı kast etmedim zaten kuru mamadan da kaynaklanabilir bu durum.

kedilimadam

En son ne zamanç parazit uygulaması yaptınız/yaptırdınız?

kedilimadam

En son ne zaman iç parazit uygulaması yaptınız/yaptırdınız?

rkyeda

2 ay önce yaptırdık

rkyeda

hap olarak aldı

kedilimadam

Ağız kokusu iç parazit belirtisi olabilir.Bunun dışında diş etlerini kontrol etmenizi tavsiye ederim.Bunlardan biri değilse mama kaynaklı olma ihtimali çok yüksek.

rkyeda

mamasını her gün almıyor sürekli değiştiriyorum henüz bir düzeni yok her gun pişirip bir şeyler veriyorum sabahları da kuru mama yiyor

rkyeda

Haklısınız.

aysegunerr

Mamadan veya yediği başka şeylerden kaynaklanabilir. Ağız ve diş eti hastalıkları, enfeksiyon, mide hastalığı vs. bir çok nedeni olabilir. Kedinizi iyi gözlemleyin , mamadan kaynaklanmadığını düşünüyorsanız veterinere götürmelisiniz bence.