Kısır Erkek Kedinin İdrar Bırakması

Meltemmx32

Arkadaşlar selam benim 4 buçuk yaşında bir erkek kedim var kısırlaşalı yıl oluyor ama buna rağmen nadiren kızgınlığa giriyor sanırım koluma çıkmaya çalışıp miyavlıyor hiç denk gelmemiştim ama bugün tuvaletinin içine girip idrarını kuyruğunu kaldırarak yaptı ve bütün yerleri çiş yaptı kendisi … 🤣 bu normal mi

2 CEVAP

Catsusam

Veterinerinizle görüşün bence. Kısırlaştırmadan sonra bir süre daha normaldir ama 1 yıl olmuş. Başka bir sıkıntısı varsa gözden kaçmasın.

tommyse

1-2 yaşında ve dhaa sonrasında kısırlaşan erkek kediler genellikle etrafa koku bırakmayı alışkanlık haline getiriyor ve bu durum kısırlaştırdıktan sonrada geçmiyor.
erkek kedilerde kızgınlık halleri her zaman olasıdır ve zamanı olmaz ancak kısır erkek kedinin böbrek üstü bezlerinden salgılanan testosteron hormonu anlaşılan onu harekete geçirecek kadar çok.
hormon testi yapılabilir ona göre ilaç tedavisi gerek duyarsan hekiminiz ilgili tedaviyi size anlatacaktır.

beslenmesine, günlük aktivitesine ve moralini/stresini düzenli tutun. geçmiş olsun ✨💐🥹