Kısırlaşan Kedim Su İçmiyor

SirKukla

Merhaba, sonunda kedimi kısırlaştırdık. On ikiye kadar yemek ve su vermedik bize denildiği gibi, sonrasında yemeğini yedirdik ancak su hiç içmek istemedi. İçmemeye de devam ediyor. Ayrıca miyavlaması hiç yok sanki sesi kısık gibi. Yakalıktan dolayı da çok üzgün görünüyor. Şu an için bunlar normal mi dersiniz?

3 CEVAP

Catsusam

Biraz daha süre tanıyın. Kısır kedilerde sonrası için de su içmeleri çok önemli. maalesef idrar yolları enfeksiyonu ve sonrasında böbrek hastalığına gidiyor. Yerli yabancı bütçenize göre mutlaka bir su sebili almanızı tavsiye ederim. Size yeterli su içiyormuş gibi gelse de artık daha da fazlasını içmesi gerekiyor. Ek olarak artık kısır olduğu için her sene en azından SDMA değerine ya da üre kreatin değerlerine baktırın. Böbrek rahatsızlığı nedeni ile ben de kedimi kaybettim o nedenle bilgi vermek istedim. Mutlu ve uzun bir ömür dilerim kedinizle birlikte.

muratt_dgn

merhaba kısırlaştırma sonrası iştahsızlık normal su içmeyebilir ama sonrasın da içer merak etmeyin bir de yaş mama verdiyseniz ondan dolayı da su içmez ayrıca yakalıkla kediler strese girer mutsuz olur ben yakalık yerine elbise aldım daha rahat ediyo kediler

SirKukla

Yanıtlarınız için teşekkür ederim, su içmeye başladı evet, biraz fazla telaş yaptığımı anladım sonradan. Yakalık gerçekten onu çok rahatsız ediyor dediğiniz gibi, o yüzden yastık yakalıklardan sipariş verdim hızlıca gelir umarım çünkü petshoplarda o tarz yakalık asla bulamadım. Su sebili için para biriktiriyorum, içi çelik olan kaliteli bir şey almak istiyorum, bir öneriniz varsa yazarsanız memnun olurum ayrıca🌸