Kedimin Tırnağı Normalden Kalın

ilaydacakir

Kedimin arka patisindeki bi tırnağı diğerlerinden kalın ve sürekli böyle dışarıda. Düzenli olarak tırnaklarını hafif hafif kesiyorum tüm tırnakları güzel hilal gibi ama bu tırnağı zamanla kalınlaştı fotoğraflardaki gibi oldu neden acaba?

7 CEVAP

tommyse

tırmalayacağı tahta, halı gibi şeyler kullanın arka patiler genelde kesilmez atlarken, koşarken denge kurmaları için. ben kesmiyorum zaten çok uzunda değiller. ön patilerini kesiyorum sadece

eğer şüpheleniyorsanız hekime gidin ama kedi tırnak makasıyla inceltebilirsiniz...

ilaydacakir

Arka patilerini ben de çok nadiren kesiyorum onda da ucunu kesiyordum. Şimdi böyle hafif kedi tırnak makasıyla ucundan çatlatıp kestim kendim hafif soydum sonra kendisi soymaya devam etti düzeldi şimdilik

Minminik

burda biri sormuştu kedisine çok vitamin veriyor o yüzden ön patileri bile arka patileri gibi kalın tırnaklı olduğundan bahsediyordu belki arama kutusunda aramalar yaparak bulursunuz,
kedinize fazla vitamin veriyorsanız belki biraz azaltmak gerekebilir.
veterinerim aslında ek gıdaya ihtiyaç olmadığını iyi segment mama ile tüm ihtiyaçlarını karşıladıklarını söylemişti ama veriyoruz tabi yinede

Acarrabi

Benim kedimin bütün tırnakları kalın veteriner olabileceğini sorun olmadığını söylemişti korkulcak birşey olduğunu düşünmüyorum

Acarrabi

Benim kedimin bütün tırnakları kalın veteriner olabileceğini sorun olmadığını söylemişti korkulcak birşey olduğunu düşünmüyorum

ilaydacakir

Ay evet çok vitamin veriyor olabilirim… Her gün glukozaminli vitamin hapı veriyorum (veterinerden almıştım yarım kırıp veriyorum), her yaş mama verdiğimde somon yağı ekliyorum, cilt tüy sağlığı için ödül mamaları falan aman iyi gelsin aman iyi olsun diyerek her şeyi alıyorum, kendime vitamini geç hasta olsam bitki çayı yapmaya üşenirim ama işte evlat olunca dkdlskdlskfşslflf

Acarrabi

Benim kedimin bütün tırnakları kalın veteriner olabileceğini sorun olmadığını söylemişti korkulcak birşey olduğunu düşünmüyorum