Tavşan Yavru Bakımı

suercn

Tavşan alıyorum yavru olucak nasıl bakılır diğer sorumada ceveplarinizi bekliyorum :)

2 CEVAP

gelincik-219

3 aydan önce yeşillik çok az ver yavru tavşanların sindirim sistemleri gelişmediği için ishal olup ölürler ,önünden kuru yonca, samanı hiç eksik etme kemirebilmesi adına tahta kasalardan verebilirsin suyunu sık sık tazele tuvaletlerini tek bir yere yaparlar zaten sana bir sorun çıkaracağını zannetmiyorum çok kirlenmediği sürece yıkama ben nemli bir bezle silmeyi tercih ediyorum ve dolaşabileceği geniş bir alan olsun yeter ufaklığa

Kimglenn

Benim yavru tavşanım var.
Öncelikle bakımı pek zor değil.Önünde sürekli kuru ot olsun.Tavşan yemi,istediğin kadar havuç,pelet yem,biraz salatalık kabuğu ve marul verebilirsin kolay sesi çıkmayan tatlı hayvanlar :)