Kedimin Mamasini Değiştik Çok Su İçiyor

Minimesi

Merhaba arkadaşlar biz kedimin mamasını değiştirdik ve artık ND alıyoruz ama mama değiştikten sonra kedim fazla su içmeye başladı , bu normalmi sizce neden olabilir?

1 CEVAP

tommyse

çok su içmesi derken nasıl yani kuru mama yedikleri için suyu daha fazla tüketmeleri gerekiyor eğer yaş mama da veriyorsanız bu su tüketimi düşer ama su tüketiyorsa bu iyi durum.
ancak mamanın içinde tuz oranına da bakın minarel oranlarına belki kedinizin bünyesine fazla/eksik gelebilir.