Kedim Kusamiyor

livicarmen

kedim surekli agzini yalayip duruyor iki kere saniyelik kusma haraketi yapti ama kusmadi malt verdim fln ama hala kusmuyor ne yapmam gerekiyor

3 CEVAP

Kusma hareketi devam etmiyorsa sorun yok. Muhtemelen tuy yumagi yutmustur illa kusturacaksiniz diye bir sey yok. Malti duzenli vermeye devam edin. Sureci inceleyin. Tekrar ayni kusma hareketine devam ediyorsa veterinerinize bir danisin.

alfakan

Malt kusmaktan ziyade dışkı yoluyla atmasını sağlar. Eğer kusma refleksi daha fazla devam etmiyorsa sorun yok muhtemelen tuvaletini yaparken atması gereken yumak var ise atmıştır. Çok merak ediyorsanız biraz kum kabından örnekler alıp inceleyebilirsiniz :) Ben bazen ufak tüyler görüyorum.

aslihan_e

Dişi ya da boğazı da ağrıyor olabilir, kontrol edilmesi gerek.