Evde İdrar Örneği Almayı Başaran Var Mı?

mervedoganay

Herkese merhaba, 2 gün önce oğluşumun genital bölgesi çevresinde kan vardı. Havlu kağıt ile sildik ve eşim bir gün sonra veterinere götürdü. Tam kan yapıldı. Kan temiz. 2 günlük antibiyotik ve kan durdurucu iğne yapıldı. 2 gün sonra kan görürsek tekrar gideceğiz. Bu süreçte iştahını, çişini yapıp yapmadığını ve kan olursa görelim diye vücudunu ve tuvaletini kontrol ediyoruz. Veterinerimiz onlar alırken canı yanar diye idrar tahlili örneği için önce siz almayı deneyin dedi. Şırınga aldık. Tuvalet kabını boşalttık ama yapmadı boş olunca. Belki pratik bir yöntem bilen vardır?

10 CEVAP

Yagiraylin

Kumuna çişini yaparken küçük bi kap yardımıyla altına tutup alabilirsiniz ben o şekilde alıyorum

Yagiraylin

Kumuna çişini yaparken küçük bi kap yardımıyla altına tutup alabilirsiniz ben o şekilde alıyorum

mervedoganay

@Cennet29 2-3 kere çişe gitti yapmayınca doldurduk kabı. Bu süreçte uzun süre tutması da iyi değil çünkü. Çiş yaparken tutuyorum ama yapmaktan vazgeçiyor kaçıyor.

mervedoganay

@Cennet29 Yapmaya başlayınca koydum zaten ama yarıda kesti gitti valla. Neyse ki çözdük. Kandırdık mercimek ile oğluşumu

Cook

Tuvalet kabını temizleyip içine kum yerine mercimek dökmeyi deneyebilirsiniz,fakat çişi yapar yapmaz almanız lazım.

mervedoganay

Çok teşekkür ederim. İkisini de deneyeceğim.

Cennet29

Kum kabı boş olduğu için stres yapıp çişini tutmasın yazık. Kum dolu dursun siz onu çiş yaparken görünce hemen altına bir kap tutun

Nehn

Bizim veterinerimiz masaj yaparak çişini yapmasini saglamisti. Ben kendim de 2 farkli yontemle yaptim bi kere kumun ustunden cis yaparken altina kap koydum ikincisinde de bir avuc kadar kumu koseye koyup eselemesini sagladim

mervedoganay

Sadece mercimekleri koyunca da yapmadı. Birkaç tane kakasını ve çok az da çam peletinden koyduk. Yaptı sonunda ve çektik şırıngayla. Aynı durumda olanlara yardımcı olur diye yazayım dedim. Umarım kimse yaşamaz tabi.

Cennet29

Çişi yapmadan kabı tutmayın durumu yadırgıyor olabilir. o çiş yaptığı sırada çişi yarıda kesmez hızlıca tutun çekin kabı azcıkta gelse yeterli oluyo