Kedim 2 Aydır Yere Kakasını Yapıyor

dumannn7

Abartmıyorum son 2 ayda toplasanız 2-3 kere kumuna kaka yapmıştır. İstisnasız her gün yere kakasını yapıyor.
Arkadaşlar kafayı yemek üzereyim. Ben bıktım bu işten. 2 ay diyorum bakın. Yerden kaka toplamadığım bir gün yok.
Ara sıra gidip işiyor da. Kumu aynı, kumunun yeri aynı. Her şey aynı. Yemesinde, içmesinde enerjisinde hiçbir sıkıntı yok.
Zevk için yere kakasını yapıyor 2 aydır. 60 günde toplasanız 2-3 kere kumuna kakasını yapmıştır yemin ediyorum abartmıyorum.
Kafayı yemek üzereyim. 1.5-2 yaşında dişi kedi.

2 CEVAP

Superisi814

Hic bir kedi zevk için yere kaka yapmaz.
Size yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunu anlatıyor bu davranışı.
Kediniz kısır mi ?
TV kabı ve kumu yeterince temiz mi ?
TV kabı belki de sallaniyordur.
Bazen stres bazen de fiziksel nedenler tetikler bu davranışı.
Mesela bir tanıdığım titizleniyorum diye çamaşır suyu kolan kedi tvne kedisinin girmediginden yakinmisti.
Onu en iyi siz gozlemeyerek çözüme ulasirsiniz

dumannn7

Kedim kısır. Kumu ve kabı temiz.