Kedi Çip Yanlış Bilgi Girilmesi

6 aylık İran kedim var, 2 aylıkken sahiplendim ve dişi olduğunu söylemişlerdi veterinerde kontrol etmedi mi bilmiyorum o da karneye ve çipe dişi olarak işlendi, kedimin bugün erkek olduğunu öğrendim veterinere gittim, böyle durumlar olabilir kediniz erkek karneyi değiştiririz ama çipe işlendi artık değişmez dedi 2 ay sonra iş için 2 aylığına yurtdışına gideceğim pasaportta bir sorun olacağından endişeleniyorum sizce veterinerin bunu yanlış işlemesi veya muayene ederken erkek mi dişimi anlamaması normal mi yurtdışına çıkarken sorun yaşarmıyız? Herkese iyi formlar.

1 CEVAP

somnium

veterinerin cinsiyetini tam teşhis edememesi biraz normal aslında. çünkü 2 aylık erkek kedinin, testisleri pek belli olmaz. genital açıklığa göre karar verirler genlde. ama yine de bu konuda veteriner hekimin yanılması enteresan olmuş. yurt dışında pek bir sorun olur mu, emin değilim. ama düzeltmenizde fayda var. çünkü çoğu dış ülke, bu konuda çok titiz davranıyor. ayrıca il-ilçe tarım müdürlüklerine giderek bu durumu düzeltebilirsiniz. daha önce çipteki adresi değiştirebildiklerini öğrenmiştim, cinsiyeti de hayli hayli sistemden değiştirebilirler. işinizi sağlama almış olursunuz.