Ne Yapacağım?

esmadas

kedim cok yaramaz asiri asiri asiri evde hiçbir sey saglam kalmiyo gece kornisle perdeleri asagi indirdi daha 4 aylik tirnagini koluma soktu ve igne yapmis gibi agriyo ne yapacagim siz olsaniz ne yaparsiniz

5 CEVAP

somnium

ahaha, daha bugün öyle bir başlık açtım. :) ne yazık ki böyle kabul edip, sürekli çözüm arayışında olacaksınız. benim kedim 9 aylık, ve eve geldiğinden-3 aylıktan- beri böyle! duşa kabini kırdı, kornişi bugün söktü, dolaplı aynayı üstüme düşürdü, koltuğu baştan aşağı yırttı... ''büyüsün geçer.'' demeyeceğim, bazı kediler yaramazlık seviyor çünkü. onu böyle kabullenmeyi, eve ona göre dizayn etmeyi öğrenmelisiniz. mesela bugün, kablolara taktığı için-evet, yavruyken takmadığı şeye can sıkıntısından şimdi taktı.- evin şaftı kaydı. her yerde sehpa, yastık var kabloları engellemek için. ama yapacak bir şey yok! o kediyi sahiplenirken, tüm sorumluluklarını alıyoruz. kısırlaştırdığınızda, büyüdüğünde biraz daha duruluyor ama. kedim, sizin kediniz civarındayken gece asla uyumuyordu. hatta lavabonun üstündeki parfümleri yere indirip hepsini kırmış, gece vakti yatağımızdan zıplatmıştı. :) bol bol oyun oynatın bu süreçte, enerjisini atsın. eller konusunda ise ne yapsanız çaresiz kalıyor. ''şşş!'' sesi çıkararak uzaklaştırsanız bile ufak can sıkıntısında, oyun oynamak istediğinde yine saldırıyor. -tecrübe ile sabit!- elinize yöneldiğinde oyun oynatmaktan başka çareniz yok ne yazık ki. perdeler konusunda da tül perdeleri söküp, stor perdeye geçmenizi öneririm. bunun başka çaresi yok. ve evi zamanla ona göre dizayn etmeye başlayacaksınız, kendinizi buna hazırlayın. hem onun iyiliğine olur bu hem de sizin iyiliğinize. kedinizle güzel ömürler diliyoum!

esmadas

@somnium eveeet stor perdeye gecis yapacagim sanirim daha 4aylik evliyim fakat ev 10 yilliga gecis yapti hshdheh araliksiz yarim saat oynuyorum bazen ama enerjisini aaasla atamiyor :(

dilanbulent

Kediniz yetişkin olduğunda bir de kısırlaştırdığınızda iyice sakinleşecektir emin olun. Hatta o zamanlar geldiğinde, şu anki yavruluk hallerini özleyeceksiniz. Evet eşyalara zarar veriyor ama şu etapta yapılacak pek bir şey yok, keyfini çıkartmaya bakın :)

bbars

henuz yavru oldugu icin muhtemelen bu kadar haraketli benim kedimde de ayni durum olmustu yirtmadigi perde kalmamisti perdelere tirmaniyordu surekli bir yerlere atliyordu ama yeterli oyun ve kisirlastirma zamani heldiginde kisirlastirirsaniz bu sorun ortadan kalkicaktir ayrica bence kedilerin karakteri de biz insanlar gibi birbirinden farkli dedigim gibi ona yeterli oyun oynatirsaniz perdeler umrunda bile olmuyor

ZeroSix

Kedinizle oynamayı deneyebilirsiniz en azından yorulana kadar. Mama yemesini de kediyle oynadıktan sonra yaparsanız enerjisini attıktan sonra mamasını yiyip uyur büyük ihtimalle.