Mama Değişikliği

_Catlover_

Veteriner aynı marka kuru mamadan devam etmemizi söyledi ama aldığı protein değişsin diye başka türüne geçmek istiyorum yine de küçük paket alıp deneme yapmalı mıyım yoksa direkt büyük paket alabilir miyim?

1 CEVAP

dilanbulent

Direkt büyük paket almamanızın ana nedeni şu; her kedinin damak tadı farklıdır. Çoğu kedinin bayılarak yediği mamayı sizin kedinizin yememe ihtimali var. Örneğin yeni bir mamaya geçiş yapacaksınız, 10 kilo aldınız ucuza geliyor diye. Kediniz de o mamayı sevmedi. E ne olacak o mamaya? Mama elinizde kaldığı için sokak kedilerine vereceksiniz, bir de kedinize tekrardan mama almak zorunda kalacaksınız. Çok daha masraflı oluyor yani.

Bu yüzden alacağınız mamanın ilk etapta daha küçük bir paketini alın, eğer seviyorsa büyük paket alırsınız. Direkt büyük paket mama almak çok riskli olur.