Pyometra Ameliyatı Sonrası Beslenme

Tsubasa9

Merhabalar. Sokakta bulduğum 4-5 yaşlarında ki dişi bir kedi, bu illet hastalığı geçiriyormuş, hemen veterinerime götürdüm acil ameliyat olması lazım dedi ve ameliyat ile rahmi alındı. O kadar güçsüz düşmüş ki epey zayıflamış üstünede ameliyat geçirdi ve şimdi antibiyotikte veriyoruz fakat hiç yemek yemiyor. Toparlanabilmesi için mutlaka yemek yemekli. Sadece su ve süt gibi sıvı şeyler içiyor. Acaba bu sıvıların içine bir şey karıştırmalı mıyım güçlenebilmesi için.

15 CEVAP

Tsubasa9

Sevindim iyilestigine ayakdolu. Darisi bizim basimiza. Ad yi buldum sonunda. Silip süpürdü mamayi

septikbaykus

Hocam tavuk suyuna mama yapsanız faydalı olur hem ?

Reyyanhan

Viyo reinforces alıp verebilirsiniz. İstahlarini aciyo . Mamasini n yoğun kokmasina dikkat edin . Koku da iştah açar ..

pongul

sut dediginiz kitty milk degil mi? degilse beaphar ya da gimcat kedi sutu tozu alip icirebilirsiniz. besleyicidir

Tsubasa9

Agzina hic bir sey sürmüyor, sanki ölüm orucuna gimisti ki, ad mamayla tanisti. Gercekten de mucize gibi, tıka basa yedi aksam üzeri.

crnertt

a/d mamaları mutlaka deneyin hayır diyemiyolar genelde bu mamalara ayrıca veterinerinize sorun vitamin olarak ne önerir vitamin kullanması şart bağışıklığı düştüğü zaman daha baş edilemez problemler çıkabilir . Viyo toz mamaları veya şişe gibi bişeyde sıvı kahverengi bi maması var onı kullanabilirsiniz süt vermeyin lütfen hiç yararı olmaz ama yoğurt verebilirsiniz umarım iyileşir minik çok geçmiş olsun :(

Tsubasa9

Kitty milk yavru kediler icin degil mi? Bu hayvan büyük epey, keci sütünü sulandirip, icine de yumurta katip icirmeye calisiyorum

Reyyanhan

Viyo reinforces mucize gibi birşey . Sıvı ürün . Dilediğin şeyler le yada direk olarak verebiliyorsun

Tsubasa9

Teşekkürler Reyyan. Kesinlikle kendisi hiç bir şey yemiyor. Veterinerim şırıngayla beslemem gerektiğini söyledi aksi halde durum kötüye gidebilir. Püre şeklinde mamalar varmış, bu viyo reinforces'i o mamalarla karıştırıp versem olur herhalde

Tsubasa9

Bir de bu ad mamalar varmış ameliyat sonrası veriliyormuş ama hiç bir yerde bulamıyorum

kedilimadam

a/d Mamaları veterinerlerde bulabilirsiniz.

Tsubasa9

Soruyorum ama piyasalardan toplatıldığını söylüyorlar.

ayakdolu

Bende halsiz hasta bir kedi buldum veteriner senin beslemen gerekiyor dedi ad yi önerdi ama bulamadım, bende Pet Shop tan püre normal yaş mama aldım birazda suyla karıştırıp şırıngayla verdim, çok şükür topladı şimdi sağlıklı

Tsubasa9

Bu viyo vitamin nasil bir sey, şart mi almak?

Tsubasa9

Viyo'yu da aldım. Mamanın içine kattım. Afiyetle yedi. Valla ben bizim kediye bu kadar bakmadım bu hayvancağıza baktığım kadar :)). Bu arada tavsiyeleriniz için herkese teşekkür ederim. Epey iyi oldu kedicik.