Kedim Sürekli Tuvalete Gidiyor Ve Bağırıyor.

ertanemre

Merhaba, 8 senedir bizimle olan kedimizin 4 yıldır mevcut şiddetli kum kabı kazma, beş dakikada bir tuvalete girme, böğürerek miyavlama gibi sorunlarını çözemiyoruz. Veteriner desteği de işe yaramadı.
Kanlı idrar yapıyor fakat testlerinde bir sorun cıkmadı, yine de üriner sistem maması ile destekliyoruz. Sürekli ve zorlayarak yapma sebebiyle kanlı oluyor muhtemelen.
Bu durum sebebiyle komşular yüzünden iki ev değiştirdik. Şimdi 4 aylık bebeğimiz var ama onu da uyutamıyoruz maalesef.
Önerilerinizi almak isteriz.

5 CEVAP

Nehn

Ultrasonda bobrek tasi ya da idrar tahlilinde struvite falan cikmadi mi benim kedimde struvite vardi stresten sigaradan parfumden mamadan olabileceğini söyledi. 1 bucuk ay boyunca 2 antibiyotik kullandik duzeldi

ertanemre

++ Bu sırada kum çeşidi, kum kabı çeşidi, mama değişikliği gibi konular denedik, oyuncak ve ilgi seviyesini arttırdık fakat yeterli olmuyor.
İlgiyi ekstra arttırdığımız vakit sanki biraz düzelir gibi oluyor fakat bu sefer her dakika o ilgiye ulaşamadığı için gece miyavlamaları veya kapalı kapı önünde ciyaklamalar artıyor.
Psikolojik olarak bizim de çok yıprandığımız birkaç sene oldu bu süreç yüzünden, önerilecekler çözüm olur umarım.

ertanemre

++ Sorunların başlangıcı şu oldu.

İki önceki evimizde üst kat komşunun sofra bezi silkelemesi ile başladı. O bez sarkıtılınca canavar görmüş gibi ortalığı yıkıyordu. bu durumu komşu ile iletişime geçerek çözemediğimiz ve ev içi önlemler de yetmediği için evden taşınmak zorunda kaldık.
O korku sürecinin devamında evde halı, yastık gibi şeyler bulduğunda işeme sorunlar baş gösterdi. Yıllardır evin birçok yerinde halı ve yastık yok, yine de deneyelim diye çıkardığımızda işemeye devam ediyor.

ertanemre

++ Sorunların başlangıcı şu oldu.

İki önceki evimizde üst kat komşunun sofra bezi silkelemesi ile başladı. O bez sarkıtılınca canavar görmüş gibi ortalığı yıkıyordu. bu durumu komşu ile iletişime geçerek çözemediğimiz ve ev içi önlemler de yetmediği için evden taşınmak zorunda kaldık.
O korku sürecinin devamında evde halı, yastık gibi şeyler bulduğunda işeme sorunlar baş gösterdi. Yıllardır evin birçok yerinde halı ve yastık yok, yine de deneyelim diye çıkardığımızda işemeye devam ediyor.

ertanemre

Yok çıkmadı, bizim araştırmalarımıza göre idiyopatik sistit bu ve çözemiyoruz :(