Kedinin Kusması

Reyaura

Dün aksam ve bugün kedim evin her tarafina kustu yedigi mamalari kusmuş tüy kusmus yesil sari sivi kusmuş evde 20ye yakın kusmuk vardi . Veterinere götürdüm vet pazartesi gelecekmiş. Sizce neden olabilir? Vete gidene kadar ne uygulaya bilirim. Halsiz gözükmüyor arada mama yiyor su içiyor.

9 CEVAP

aleyn

tüy yumakları fazlaysa kusmuklar içinde sebep o olabilir, malt veriyorsan az geliyordur.. küçücük de olsa yabancı bi cisim yutmuşsa sindiremediği için onu çıkarana kadar kusuyor bu da olabilir, farklı bişey vermediysen bilmediğin bir şey yemiş ve dokunmuş olabilir sinek böcek örümcek.. ev yoğurdu varsa verebilirsin midesini sakinleştirmesi için.

Infernus

Gıda kaynaklı olma ihtimali yüksek. Hiç farklı bir şey yedirdiniz mi son zamanlarda? Yeşil renk hep gıda zehirlenmesi derler ama halsiz değil diyorsunuz. Midesinde yemek kalmadığı için safra kusuyor sanki. Üşütmüş de olabilir pencere cereyan yapacak şekilde açık kalmışsa ama bu durumda da ishal eşlik eder genelde. Başka bir veterinere götürme şansınız varsa daha iyi olur bence.

aleyn

ya bir de geçen okudum şimdi aklıma geldi bu yerleri yüzeyleri sildiğimiz temizlik maddeleri zararlı kimyasallar içerdiğinden dolayı kusma yapabiliyormuş kedi yerlerde dönüp debelenip sürekli kendisini yalıyor birikme zehir etkisi yapıyor olabilir. kedilerin böyle ara ara kusmalarını buna bağlıyorum.. bitkisel ürünler kullanabilirsiniz hatta üzerinde yazıyor bazı ürünlerin evcil hayvanlar için uygundur ya da toksik kimyasal içermez vs diye..

aleyn

bir de sık sık su içmesini sağlayabilirsin çünkü kusarken çok su da kaybetmiştir.

Mariana

Benim kedimde aynı şekilde kusmuş bugün :/

Reyaura

Tüy kusmuyor biraz once bidaha kustu yeşil balgamsi bi şekilde :(

Reyaura

Başka vet yok malesef ikisiyle kavgaliyim pazartesi gidicegim mecbur. Ishal gibi tuvaleti buyuk ihtimal usuttu pencere kumdan dolayi sürekli açıktı ceyranda kaldi sanirim :(

Reyaura

Normalde sirke kullanirim 2 3 gündür ozon kullaniyorum :/

Yeşil kusuyorsa hemen bir veterinere gitmelisiniz. Yeşil Kusma çoğunlukla parazitlerin ve zehirlenmelerin belirtisidir.