Kedi Maması Yemesi

Findikzeynep

Gerçekten bu konu hakkımda çok düşündüm.İnternette birisi olur diyor,diğeri olmaz diyor.Köpeğim kedi mamalarını önüne ne kadar koyarsak o kadar yer hiç düşünmeden.Ancak kendi mamasını zorla yedirebilirsem 1 tanr yedirebiliyorum.Mamayı sevmiyor diyeceğim ama bir sürü marka denedik REFLEX adlı markayı biraz beğendi diğerlerine göre ancak onuda zorla yiyor.Bundan sonraki zamanlarda kedi maması yese bir sakınca olur mu?

2 CEVAP

Bence veterinere bir danışın

eltarcin

Nedense minnaklar hep kötü markaları beğeniyor? :D Reflex, Pedigree, RC, Purina vb. gibi.. Sorunuza gelecek olursak.. Benim cevabım değişir. Örnek; bir köpeğe RC markasında köpek maması vermektense, Orijen markasında kedi maması vermek daha iyi olur. Ama durum tersine dönerse, o zaman işler değişir. Ama iyi markaların her çeşit maması iyi olduğundan dolayı sadece tane boyutu fark eder. (Şimdi söyleyeceğim şey markadan markaya değişebilir) Bazı markaların kedi mamaları köpek mamalarına kıyasla daha düşük yüzdelerde besin içerir ve bir köpek için içerdiği besin miktarları yetersiz gelebilir. Her halükarda bir köpeğe köpek maması kullanmak daha iyi olacaktır.