Kedim Durduk Yere Saldırıyor

Merhabalar 6 aylık erkek kedim var yeni kısırlaştırdım. Tek kedi olduğu için ufak tefek ısırma ve saldırılarına her zaman anlayışlı yaklaşıyorum ama bazen durduk yere aşırı canımı acıtacak şekilde ısırıyor. Hareketsiz kalıyorum bırakmıyor, hiç bir komuta tepki vermiyor asla bırakmıyor 10 dakika öldürürcesine ısırmaya devam ediyor. Belki yargılayacaksınız ama ısırmaya kalktığında tıslıyorum hayır kelimesi veya şşt dememden anlamıyor çünkü bazende hafifçe bende onu ısırıyorum can yaktığını anlasın diye eskiden bunları yaptığımda duruyordu ama şimdi asla vazgeçmiyor hiç bir şekilde vazgeçiremiyorum üstümden alıp bırakıyorum koşarak tekrar saldırmaya geliyor. (Kuduz vesaire değil, hiç bir rahatsızlığı yok, travmatik psikolojik bir geçmişi yok) önerebileceğniz bir yöntem var mıdır

2 CEVAP

Minminik

merhaba,
benimde kedim saldırgan, kısırlaştırma ve yaş almasını beklemeniz gerek.
fazla enerjisini bol bol oynayarak atın.
saldırıyorsa elinizi hemen çekmeyin önce şşşt diyerek elinizi yavaşça çekin ve bir oyuncağa yönlendirin.
bunu hemen anlamayacaktır. öğrenmesi aylar alabilir.
sizinde onu ısırmanızı oyun olarak algılıyor olabilir.
dediğim gibi kendi tecrübemi iletiyorum. sabır ile öğretecek ve büyümesini bekleyeceksiniz, elinizi oyuncak olarak kullanmayın.
benimkide aynıydı bir anda gelip deli gibi saldırıyordu, dediklerimi yapıyordum

Yani cidden inanılmaz can yakıyor her tarafımız çizik içinde limon kokusu sevmiyor diye elime bileklerime limon bile sürdüm ona rağmen ısırıyor uyurken bile yüzüme kadar ısırıyor