Yaş Mamayı Ne Sıklıkta Vermeliyim

Svacxznxnx

kedime yaş mamayı ne sıklıkta vermeliyim 2 günde bir veriyorum ama bu sefer ishal oldu

9 CEVAP

duman2707

Ben her gün veriyorum ama artık genelde evde hazırlayıp veriyorum hem daha uygun oluyor hem en azından içeriğini biliyorum içerik konusunda tek güvendiğim schesir var zaman zaman ondan da veriyorum hani belki evde yaptığım mineral açısından yetersiz kalır diye
Ama tabi çok önemli değil zaten kuru mamadan gerekli takviye vitamin minerali alıyorlar paket yas mama yerine vaktiniz varsa evde hazırlamanızı öneririm en azından gönül rahatlığıyla verirsiniz

Emirrckr

Kaliteli yaş mama ishal yapmaz kolay kolay,
Hangi markayı verdiniz?

Ayca00

ben 3/4 günde 1 veriyorum genellikle sorun yaşamadım şimdiye kadar mamanız ile de alakalı olabilir ama 4 güne çıkarıp deneyin isterseniz

muratt_dgn

yaş mamayı hafta da 1 defa vermeniz yeterli çok sık yaş mama vermek dişlerinde tartar oluşumuna ve dişlerin çürümesine neden olur sık kullanımda eve ishal yapar kediyi

Svacxznxnx

felix yaş mama verdim

Tuanaalsk

Felix yaş mama çok kötü bende oğluşuma bilmeden verdim ve ishal oldu bidaha o mamayı kullanmayin ben iki haftada bir veriyorum kilolu olduğu için ama normali haftada bir bence ayrıca schesir mama oneririm

Emirrckr

Felix gibi market mamalarını vermeyin tabiki,
Bunlar ishal yapar zaten içeriğinde etten ziyade şeker,tahıl,binbir çeşit katkı maddeleri var.
Bu yüzden de yaş mama ishal yapar algısı var milletimizde.
Kedime her sabah düzenli yarım konserve ya da paket Schesir yaş mama veriyorum ben,
Şu an 1,5 yaşında;yavruyken çok daha fazla yiyordu ve hayatındaki tek ishalini kuru mama değişimi esnasında yaşadık.
Temiz içerikli yaş mamalar ishal yapmaz aksine su ihtiyacını destekler,mide-bağırsak sistemine de iyi gelir.(yani kabızlık da yaratmaz kolay kolay.)
Elbette diş sağlığı önemli,
Ama diş sağlığı sadece yaş değil kuru mama içinde önemli.

Svacxznxnx

bilmiyodum bunu artık almam teşekkür ederim

SevimliCadi

Haftada 2 veriyorum ben. Haftada 1i az bulmuştum, 3ten fazlası da çok olur diye haftada 2 veriyorum. Ancak sıklıktan ziyade verdiğiniz mamanın kalitesi daha önemli. İçeriğinde mümkünse tahıl olmayan, değilse düşük tahıllı bir mamaya bakın. İçindekiler kısmındaki ilk 3-5 malzemenin et olduğu mamaları tercih edin. Şeker, aroma verici, kıvam arttırıcı, vs. gibi zararlı maddelerin olmamasına da dikkat edin. N&D ve Acana'yı dönüşümlü olarak veriyorum ben. Animonda, Bozita, Felicia, Gimcat, Nutri Feline gibi markaları da aralarda kullanıyorum.