Kedi Kızgınlığı

didemuysl

Merhaba şuan 8 buçuk aylık bir kedim var tesadüfen görüp sahiplenmiştik çokta sevdik kedim kızgınlığı girdi geçmesini bekledik ve bitti ardından bugün kedimin eski sahibi aradı kedimiz kızgınlıkta diye bende ne yapabilirim dedim ve gofretle (kendi kedim) çiftleştirelim dedi bende ailemle görüşüp dönüş yaparım dedim ama sonuç olarak o kedi benim kedimin babası yani ayrıca schotis sizce böyle bir şey olabilir mi bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

4 CEVAP

Emirrckr

Asla asla izin vermeyin hele ki Scottish diyorsunuz.
Bir sürü hastalıklı can dünyaya getirmiş olacaksınız.
Ailenizi bahane ederek izin vermeyin kesinlikle.
Üstelik babası birde,zaten cins kedi genetik hastalıkları varken birde babasıyla çiftleştirmek..

tengrist

Yapmayın Didem hanım. Yapay seçilim ile bu hayvanlara ne kadar büyük zararlar verdiğinizi bilemezsiniz anlara ömür boyu taşıyacakları genetik kusurlar ve acılar yüklüyorsunuz. Merdiven altı üretimi geçtim ensest ilişkiye zorluyorsunuz akıl işi değil

SevimliCadi

Kediler kızgınlığa girdikten sonra annesiymiş, kardeşiymiş tanımazlar; ayrım yapmazlar. Özellikle de erkek kediler, isterse karşısında kendi cinsiyetinden bir kedi olsun, onunla da çiftleşmek isteyebilirler. Çiftleştirirseniz olabilecekleri söyleyeyim size. Kediniz hamile kalabilir, hem de benzer DNAyı taşıdığı bir kediden. Akraba olmalarını geçtim, Scottish gibi fazlasıyla sağlık problemleri olan kedilerin kendi türlerinden bir kediyle bile çiftleşmeleri çok büyük risk. Kedinizin babası hangi sağlık sorununu taşıyorsa sizin kedinize de aktarmış olması olası. Doğacak bebeklerin taşıyıcılıktan çıkıp bu sorunlarla doğduğunu ve ömrü boyunca da bu sorunlarla savaştıklarını düşünün. Tabii bunu, kedinizin sağlıklı bir hamilelik ve doğum geçirdiğini varsayarak yazıyorum. O nedenle yapmayın. Kendinize ve kedinize yapacağınız en büyük iyilik kedinizi kısırlaştırmak olacaktır. Hazır kızgınlığı da atlatmışken veterinerinizle görüşün, kısırlaştırma konusunda sizi bilgilendirsin ve uygun bir zaman belirleyip kedinizi kısırlaştırın.

Sabisim

Kedinize yazık günah her doğum yaptığında bağışıklık sistemi mahvoluyor, bedeni yoruluyor, ömrü kısalıyor. Doğum sırasında oluşabilecek komplikasyonlar kedinizin canına bile mal olabilir. Bu riske girmeyin sakın. Kedinizi kısırlaştırın. :(