Kedim Birden Kaçmaya Başladı

meryem06

kedim eve geleli 4 gün oldu. ilk gün yatağın altından çıkmadı. ilk benim odama alışsın diye kapıyı hep kapalı tuttuk. 2. gün biraz alışmaya başladı arada yatağın üstüne çıkıp orda uyudu. 3. günde iyiydi alışmaya başladı diye odanın kapısını açtık bu sefer başka odalarda yatağın altına saklandı. bizde odaya geri aldık. bu gün sabah iyiydi hava kararmaya yakın korkmaya kaçmaya başladı. evde tur atıp durdu en ufak seste yerinden sıçrayıp koştu. göz bebekleri büyüdü. odadaki eşyaları ısırıp tırmalamaha başladı. kedim nasıl eve ve bize alışır? napmamız lazım? lütfen yardımcı olun kedimi çok seviyorum.

2 CEVAP

Tubiskooo

Merhaba henüz , eve yeni geldiği için tanımadığı bir ortam , kendini güvensiz hissediyordur kendini güvende hissetmesi için saklanması iç güdülsel bir durum. Alışması için sabırlı ve sakin davranmanız lazım ve ona zaman tanıyın , azarlamayın korkutmayın ve kendi haline bırakın o size alışır , ona güven verin , ödül maması ile yakınlaşmaya çalışabilirsiniz 💖 , iyi geceler diliyorum

meryem06

bilmiyprum gerçekten normal mi değil. kedi deneyimimde olmadı daha önce