Böbrek Taşı Ameliyat

ilkiny

Kedim 5 yaşında kısır, veteriner hekim röntgen veya tahlil istemeden böbrek taşı var dedi (ki burada sorun teşhisi değil taşın boyutunu tehlikesini öğrenmek istememize rağmen işlem yapmaması) ve virbac mamaya geçtik yine de kedimin idrar kaçırması devam ettiği için başka veterinere muayene olduk. Sonuç 2 cm taş, daha önce ameliyatını olmuş var mı sonda vs takılmıyor sanırım, acaba süreç nasıl ilerliyor? Ameliyat ücreti 12 bini aşıyor bu normal mi? cevap verebilirseniz çok mutlu olurum

6 CEVAP

Bgmd

Hangi mamayi kullanıyordunuz

ilkiny

genelde proplan-hills kullanıyorduk

ilkiny

genelde proplan-hills kullanıyorduk

Minigimmm

merhabalar, bizde pro plan kısırlaştirilmis kedi maması kullanıyorduk, kedim son 1 aydır ara ara kanli idrar yaptığına rastlayinca soluğu klinikte aldık ve çekilen röntgen sonucu nur topu gibi 4 tane böbrek taşımızın olduğunu öğrendik, kısır erkek kedilerde sık görülen bir durummuş hemen mama değişikliğine gittik virbac markasinin uriner mamasi ve vetqoom markasının uriner renew sıvısını kullanmaya başladık, 15 20 gün sonra kontrole gittik 2 taşın parçalandigini birleşip bir taş olduklarını 4 taştan geriye 3 taş kaldığını öğrendik. virbacın mamasını severek yemediği için marka değişikliğine gidip pro planın uriner mamasını aldık ve ilaç kullanımına devam dedi hekim, 10 gün daha ilaci kullanip tekrar kontrole gideceğiz, kimisi 10 günde düşürüyor kimisi 2 ayda kimisi hiç düşüremiyor sonda ile girip almaya çalışıyoruz en kötüsü ameliyat ile idrar kesesine giriyoruz dedi. biz şuan mama + ilaç ile yola devam ediyoruz umarım taşlarda eksilme vardır da ameliyata gerek duyulmaz. siz ne durumdasınız var mı bir gelişme

ilkiny

Merhabalar öncelikle geçmiş olsun, biz ameliyat olduk çok şükür tuvalete çıkma problemleri kanlı ishal ortadan kalktı, taşlar sonda ile alınamayacak kadar büyük olduğu için acil ameliyata alındı, (ilk gittiğimiz veteriner virbac 2 no vermişti ve taş düşürmede etkili olmadığı için boşa kürek çekmişiz daha da ilerlemiş) ameliyat sonrası hekimimiz 1 no ya başlattı evet maalesef severek yemiyor virbac’ı yine de tekrarlamaması için mecbur devam etmek zorundayız. Ekstra olarak veterinerimizin verdiği Vetisline markalı takviyeyi kullanıyoruz.

ilkiny

Bu arada klinik değiştirdikten sonra ilk defa ultrason çekildi taş sadece 1 tane değildi ve boyutları da nohut kadardı o nedenle aynı gün acil ameliyata alındı