Köpek Dış Parazit Aşısı Yerine Kwellada Losyonu Sprey Yaptım?

Merhabalar. Kardeşim köpeğimizden uyuz kapınca doktorumuz Kwellada losyon yazdı. Kardeşim kendisine sürdü yarısını da köpüşüme ayırıp suyla karıştırıp sprey haline getirdim. Tüy diplerine masaj yaparak uyguladım. Sabahında kaşıntısı çok azaldı hatta bitti. İnsan ilacı olan bu ektoparazit ilacı bence köpeğimde kullanmaya devam etsem zararlı olmaz gibi. sizler ne dersiniz? asgari ücretle geçiniyoruz ve sağlık çalışanıyım. uzun araştırmalar sonucunda bu yolu makul buldum. Sizin de görüşlerinizi bekliyorum..

1 CEVAP

MelisRose

Merhabalar,
Uyuz tedavi edilmesi gereken bir rahatsızlık, ayrıca insan için olan ilaçlar ne derece hayvanlara uygun bunu veteriner olmadığımız için bilemiyoruz. bende bazı göz damlası yada kremleri bu şekilde veteriner önerisi ile kullanmıştım köpeğimde.
Fakat köpeğinizin sağlığı için veteriner tedavisi gerekli.
Artan maaliyetler ve pahalılık nedeni ile durumunuzu anlayabiliyorum ama konu hem sizin hemde köpeğinizin sağlığı için ciddi olabilir.
En kısa sürede sağlığınıza kavuşmanız dileği ile.