Kedim 2 Hafta Önce Enfeksiyon Ve Gastrit Oldu Şuanda Mama Yemiyor

dobby123

merhabalar kedim 15 gün önce mama yememeye ve aşırı halsiz olmaya başlamıştı bunun üzerine veterinere götürdüm ve enfeksiyon olduğunu söyleyip iğne yaptı 3 gün üst üste iğne yaptılar fakat düzelmedi bu sefer fakülteye götürdüm röntgen ve kan alındı yoğun enfeksiyon ve karnında gaz sıkışması olduğunu söyledi oral olarak antespsin şurup ve 5 gün boyunca serum yapılacak denildi ve yaptılar ama kedim düzelmedi hala iştahsızdı bu sefer tekrar test yaptılar enfeksiyon geçti ama gastriti olabilir dediler ve mama yiyene kadar serum taktırılacağını söylediler bu durum beni rahatsız etti ve başka bir veterinere gittim serum devam ettikçe serumdan beslenecek o yüzden mama yemek istemeyeceğini söyledi miğdesinde yara olabilir dedi ilaçları kestim ve royal canin gastroıntestınal mamasını aldım onuda çok az yedi bu sefer kısır olmasına rağmen royal canin yavru kedi maması aldım lezzetli gelsin yesin diye işe yaramıştı azar azar yiyordu ama 3 gün önce her yere sarı sarı kusmaya ve mama yememeye başladı şuan hiçbirşey yemiyor ama arada hareket ediyor bende 2 gündür antepsin şurup veriyorum belki miğdesindeki rahatsızlığa iyi gelir diye ama oda bulantı yapar mama yemez ikilemindeyim yardımcı olabilecek varmı

4 CEVAP

aslihan_e

3 gündür bu durumda evde bekliyor musunuz yoksa serum desteği alıyor mu? Kusuyorsa vücudu ihtiyaçlarını üç gün boyunca alamamıştır. Gastro mamayla devam etmeniz gerekiyordu, normal mamaya neden geçtiniz anlamadım böyle bir durumda. Bir de yavru maması daha yağlı oluyor. Ona verebileceğiniz en hafif yiyecek tavuk göğsü. Enfeksiyonu tekrar aktifleşmiş de olabilir. Serum aldığı için mama yemek istemeyecek demesi ilginç veterinerin, serum açlığı geçirmez ki.

dobby123

bekliyorum veteriner beklememi söyledi şuan kusmuyor ama mamada yemiyor yavru mamaya geçmemi veteriner söyledi enerjisi yükselsin diye tavuk göğsü vs yemiyor 2 ayrı veterinere götürdüm 4 farklı kişi gördü hepsi farklı bişey dedi miğdesinde kıl olduğunu, enfeksiyon olduğunu,gastrit olduğunu, gaz olduğunu ve her defasında gittiğimde damar yolu için nerdeyse 45 50 dk hayvana eziyet oluyo ne yapacağımı bilmiyorum yarın tekrar götüreyimmi

aslihan_e

Yemiyorsa o zaman siz tavuk göğsünü küçük küçük yapıp boğazına parmağınızla ittirerek yutturun. Aç kalmasına izin vermeyin, mide asidi iyice mahveder yoksa.

dobby123

veteriner zorla yedirmeyin demişti