Kediler Kaç Aylık Olabilir ???

Bbaysal

Göz renkleri tam oturmamis ama çok açık mavi değil lacivert gibi. Annelerini emiyorlar ama annenin sütü oldukça azalmış hatta sadece 2 memesinden süt geliyor. Yavrular da 2 tane. Tuvaletlerini kendileri yapıyor kumu biliyorlar. Çok olmasa da ıslak mama ve yoğurt gibi şeyleri tüketiyorlar. Sularını da gidip içmeyi ögrendiler :) 1 aylık kesin varlar sanki ama daha fazla olma ihtimalleri var mı ? Kediler bu tarz şeyleri kaç aylıkken öğrenmiş olur bilgim yok. Ona göre kuru mamaya başlamak istiyorum daha erken mi acaba

2 CEVAP

aleyn

bi kontrol edip dişleri çıktıysa verebilirsiniz başta hafif ıslatıp bikaç gun sonra kuru olarak vermeye devam edersiniz. yalnız içeriği güzel kitten bi mama verirseniz çok iyi olur şu anda gelişimleri için iyi beslenmeleri çok önemli çünkü. anneye de aynı mamadan verip toparlanmasını sağlayabilirsiniz.

porcorosso

1-1.5 aylık aylıktırlar. Yavaş yavaş kuru mamaya başlayabilirsiniz. İlk önce su ile hafif yumuşatıp veya yaş mama ile karıştırıp verebilirsiniz.