Kısır Yavru Kedime Kısır Mama Yerine Şunu Verebilir Miyim?

Krk

9 aylık kedim var. Sokak kedisi, dişi. Yeni kısırlaştırdım. Ama kısır yavru kedi maması çok pahalı, gücüm yetmiyor almaya. Bunun yerine yavru kediye uygun düşük tahıllı mama alsam yerini tutar mı? 3 ay sonra yetişkin olacak ve yetişkin kısır kedi mamaları bütçeme uyuyor fakat yavru olduğu için belli markalar üretiyor ve çok pahalı. Şu an sadece aklıma düşük tahıllı mama vermek geldi. Ne yapsam bilmiyorum.

4 CEVAP

Baykusbey

Bir sorun olacağını sanmıyorum tabi ki gönül ister ki en iyi mamalarla beslensinler ama malesef hayat şartları…

Cennet29

1 yaşa kadar geçici süreliğine kullanabilirsiniz. Sonra yetişkin kısır kedi maması ile devam edebilirsiniz sorun olmaz

Bgmd

Direkt yetişkin kısır mama verebilirsiniz benim kedim 7 aylık 2 aydir zaten diğer kedilerimin kısır mamasını sevdiği için ondan yiyor yavru maması yemiyordu şimdi kendisi de kısır artık ve 4 kilo yani ayına göre kilosu çok iyi direkt kısır yetişkin kullanın idrar sağlığı ve kilo kontrolü için çok önemli

Bgmd

Bunu veterinere de danıştım kısır yetişkin kullanın 9 ay çok küçük değil