Kuru Mama Yemeyi Neden Azaltmış Olabilirler?

duman2707

Arkadaşlar son günlerde kedilerimin kuru mama yemesi azalmıştı şimdi sularını da eskisi kadar çok içmiyorlar
Kuru mama akşam bir dolu kase koyuyorum ve serbest besleme yaptıgımdan(5 aylıklar)ertesi akşama kadar anca yarısı biter hale geldi önceden sabaha bile baya azalmış olurdu ve takviye yapıyordum
Bu aralar ev yapımı yaş mama veriyorum sabah akşam haşlanmış tavuk patates havuç ve tavuk suyu şeklinde
Acaba bu fazla mı geliyor da kuru mamaya ihtiyaç duymuyorlar?
Yoksa kuru mama mı doyurucu?
Çünkü Orijen kitten dan Orijen six fish e geçtim bu ikinci paket
İlk paketi daha hevesli yiyordular bunda nedense yiyorlar ama az yiyorlar
Sizce tekrar Orijen kitten a mı geçeyim?

2 CEVAP

Cennet29

Kuru mama dışında yiyecek verdiğiniz kuru mamayı daha az tüketirler. Eğer enerjilerinde bi değişiklik yoksa çişleri kakaları yerindeyse endişe etmenize gerek yoktur

duman2707

Tesekkurler evet herhangi bi problem yok mesela bu sabaha kadar daha fazla yediler nerdeyse bitme seviyesine geldi yine mamaları
Ama üç dört gündür az yiyordular belki verdiğim yaş mamalar doyurucuydu