Çook Acil Yoruma İhtiyacm Var

Istina

Erkek british 5yasinda kisir kedim uyurken altina idrar kaciriyor. kuyruk popo bolgeleri kismi resmen cis kokuyor. Yalanip temizlenmeye calisiyor.Idrar goruntusu temiz olagan ve kabina normal yapiyor ama yattigi yerde kaciiro ve kokuyor. Yarin kan tahlili ve rontgen olacak. Ama yasayan tecrube eden varmi bi yol gosterecek?? Uzuldum cok..Tesekkurler

12 CEVAP

beyzathemoc1

İdrar yolu enfeksiyonu olabilir taş vs olabilir yakın zamanda herhangi bi düşme çarpma tramva yaşadı mı

azesw

merhaba veterineriniz idrar tahlili yaptı mı? eğer enfeksiyon varsa o şekilde ortaya çıkar. benim kedim de erkek ve önce akıtmalarla başladı sonra tuvaletin dışına yaptı. ve veterinerde idrar yolu enfeksiyonu çıktı. 4 günlük tedavinin sonucunda düzeldi.

azesw

merhaba veterineriniz idrar tahlili yaptı mı? eğer enfeksiyon varsa o şekilde ortaya çıkar. benim kedim de erkek ve önce akıtmalarla başladı sonra tuvaletin dışına yaptı. ve veterinerde idrar yolu enfeksiyonu çıktı. 4 günlük tedavinin sonucunda düzeldi.

beyzathemoc1

İdrar tahlili genelde acil durumlarda sonda ile alınır acil değilse sahip kendi kuma girme vaktini bekleyip kuma girdiğinde altına kepçe tarzı bir şey tutabilir veya kum kabını boşaltıp yıkarsınız oraya girip işer acaba kaslarıyla alakalı mı ki temizse tahlil

Zeytinbey

Merhaba tüm tahlillerin temiz çıkması ve son mesajınızda bilerek mi yapması demenize istinaden şunu sormak istiyorum evde son zamanlarda değişiklik oldu mu? Bir eşyanın yeri değişir, tanımadığı birisi eve kalmaya gelir, ortam değiştirir, evde yalnız kalır stres olur vs... kısaca istemediği bir durum olduğunda bunu protesto etmek için olur olmadık yerlere cis kaka yapma problemleri ile karşılaşabiliyoruz.

Değişiklikler yapıldıysa veya evde stres faktörü varsa bunu bulup stres olmayacağı şekilde ayarlamanizi tavsiye ederim. Daha fazla ilgilenmeli daha fazla sevgi göstermelisiniz. Evin birkaç yerine kum kabı koymalısiniz. Ve hekiminizin dedigi gibi norolojik bir durum başlangıcı da olabilir MR çekildi mi?

Istina

hayir yasamadi evde uslu uslu uyuyoruz sukur. enfeksyon taş veterinerimizin de ihtimal dahilinde dolaysiyla kan ve rontgen dedi orda bisey yakalayamassak ultrason dedi. Ama internnetten arastrdigim zaman enfeksyon taş gibi rahatszliklarda baska baska nice belirtiler oluor bizde yok. Sadece altina idrar kacirma tek belirtisi.

azesw

merhaba veterineriniz idrar tahlili yaptı mı? eğer enfeksiyon varsa o şekilde ortaya çıkar. benim kedim de erkek ve önce akıtmalarla başladı sonra tuvaletin dışına yaptı. ve veterinerde idrar yolu enfeksiyonu çıktı. 4 günlük tedavinin sonucunda düzeldi.

Istina

butun tam kapsamli kan tahlili yapildi idrar a gerek duyulmadı, bununla beraber rontgen cekildi. Hersey tertemiz cikti sukurki.. Ama bu uyurken cis kacirma işi bilerek yaptigi bir durum degil bundan cok eminim
Bir diger ihtimal nörolojik olabilecegimiş...
Bir zaman bekleyecegiz devam ederse ultrason degil de MR daha net sonuc verir dedi vet.hekimimiz. MR cektirecegiz.
Yalniz sunu da belirtmeliyimki allah hepimizin yardimcisi olsun ki sokaktaki canlarada her anlamda yetismeyecalisiyoruz fakat cok zor hayat, bu basit gozuken iki tahlilde ha dedigin an cepten cikamaycak bedeller veriyorsunuz. Bu anlamda herkesin bu canlari sıksık kontrol ettirebilme imkanı nasıl olucak bilemedim üzüldüm. Umarım her can sahibine bol bereket bol kazanç getirsin ki inaniyorumki getiriyorlarda... mutlu yillar🐾😻

Istina

bu arada idrar tahlilini nasıl yaptılar merak ettim.. nasil alinabiliyor idrar örnegi?

Istina

bizim kan da bakilan degerler idrar enfeksyonu ile ilgili bilhi vermezmiki? cunku enfeksyon yok dedi vet.

Istina

merhaba... benim kedimde muhtelif yerlere çiş kacirma durumu devam ediyor. ya da bilerek yapma durumu mu demeliyim bilmiyorum. Cok caresiz kaldik anlam veremiyoruz. Yaptigi yeri kendi koklayarak bana gosteriyor. Cok bariz iseme olmadigi icin osekilde anlayabiliyoruum. Ama neden neden?? 5yasinda ve 5sene olmayan birsey?neden oluyor!?

Istina

Uzun ve ilgili yorumunuza tesekkur ederim.. Zeytinbey ♡
bizde tum gun birlikteyiz. market harici evde yalniz kalmiyor. hicbir degisiklik olmadi. Hersey olagan ayni... hep yanyana cancana muhappeteyiz :)
Mr i acilen istememe nedeni bu çis yapma araliginin uzun olmasindan kaynaklaniyor. yani diyelim oluyor ustune 15gun 20gun geciyor bida oluyor. Bir ara baya kesilmisti.
Asagida komsumuzun erkek kedisi var acaba sesini duyup o anlamda bir tepki verebilirmi diyorum ama o da bayadir var yeni gelmediki:/ umarim dönemseldir. Idrar tahlili ayrica yapilmadi cunku yapilan kan tahliline istinaden gerek yok denildi. Bi o konuyu tekrar sormak istiyorim veterinerine..